Jak spędzić wakacje w mieście? Najlepiej aktywnie: nad wodą, na basenie i boisku

28 czerwca 2022

Wakacje rozpoczęte, pogoda wyśmienita i choć bardzo gorąco, to warto wolny czas spędzić na świeżym powietrzu i nad wodą. Letni, atrakcyjny program przygotował Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji, który zaprasza na swoje obiekty.

 

Plaża na Borkach cieszy się ogromnym zainteresowaniem (fot. Dariusz Osiej/MOSiR)

 

Już w pierwszych dniach wakacji radomianie będą mieli okazję spotkać się z największymi nadziejami polskiej lekkiej atletyki. Na stadionie przy ul. Narutowicza 9, w dniach 7-9 lipca gościć będziemy bowiem uczestników 76. PZLA Mistrzostw Polski U20. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.

Przez całe lato moc atrakcji czeka nas na Borkach. - Codziennie w godz. 10-18 czynne jest kąpielisko strzeżone od strony ul. Stasieckiego i Bulwarowej. Można skorzystać również z wypożyczalni sprzętu wodnego. Jeszcze w czerwcu będzie można poznać tajniki pływania na deskach typu SUP. Specjalne szkolenia przeprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Od 1 lipca zapraszamy dzieci na zajęcia z animatorem sportu . Odbywać się one będą od poniedziałku do piątku w godz. 9-14. Poprzez zabawę, pod okiem wykwalifikowanych trenerów i instruktorów, najmłodsi będą mogli poznać tajniki tenisa stołowego czy gier zespołowych, takich jak siatkówka, piłka nożna innych -0 wymienia Michał Podlewski z MOSiR.

Zachęca też do udziału w bezpłatnych zajęciach nauki pływania. W lipcu prowadzona będzie na basenie Orka. W drugim miesiącu wakacji odbywać się będą na pływalni Delfin. Przez całe wakacje bogatą ofertę przygotował także Aquapark Neptun.

Z podwórka na stadiony

Od 5 lipca rozpocznie się rywalizacja w największym piłkarskim wakacyjnym turnieju „Z podwórka na stadiony”. Na uczestników czeka wiele atrakcyjnych nagród. Organizatorzy czekają na zgłoszenia. Triumfatorów zmagań mamy poznać 22 lipca.

Od 14 lipca na stadionie przy ul. Narutowicza odbywać się będą wakacyjne Czwartki Lekkoatletyczne. Dzieci będą rywalizować w trzech grupach: urodzeni w roku 2009, urodzeni w roku 2010 oraz urodzeni w roku 2011 i młodsi. W programie zawodów konkurencje biegowe, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Za czołowe lokaty organizator, czyli ROZLA, przewidział słodkie upominki.

W ostatnim tygodniu lipca MOSiR włączy się w organizację „Wakacji z uśmiechem”. To bezpłatny ośmiodniowy pobyt organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla młodych osób z Ukrainy, które uciekając przed wojną znalazły schronienie w Polsce.

- W naszych obiektach odbywać się będą również zajęcia łucznicze, treningi z boksu i tenisa. Akademia Radomiaka zaprasza na piłkarskie półkolonie. Coś dla siebie znajdą również ci, którzy chcą dać efektywny odpoczynek swoim szarym komórkom. Dla nich zaproponujemy zajęcia edukacyjne - zapowiada Podlewski.

Szczegóły wszystkich zajęć i program znajdują się na stronie mosir.radom.pl.

 

.

Tags