Jak wyglądają ceny domów w Radomiu? Jakich domów szukają kupujący?

11 stycznia 2022

Osoby poszukujące domów w Radomiu zwykle koncentrują się na średniej wielkości nieruchomościach w atrakcyjnych cenach. Radom zlokalizowany jest dosyć atrakcyjnie, ponieważ można z niego dojechać do Warszawy, Łodzi, Lublina i Krakowa. Niektórzy decydują się nawet na codzienne dojazdy do pracy do stolicy Polski. Wszystko dlatego, że ceny domów w Radomiu są bardzo atrakcyjne.

 

 

Jakie są ceny domów w Radomiu?

Z danych serwisu Morizon.pl ze stycznia 2022 r. wynika, że średnia cena domu w Radomiu to 1 282 985 zł (4 472 zł/m²). Warto dodać, że ceny w tym mieście wzrosły o 16% w porównaniu z sytuacją sprzed 12 miesięcy. Domy w Radomiu można oczywiście kupić w różnych cenach, ponieważ da się znaleźć nieruchomość za 300 tysięcy, a także za kilka milionów. Ogólnie jednak można stwierdzić, że koszty zakupu domu w Radomiu są wyższe niż przed rokiem, jednak wciąż atrakcyjne. Zwłaszcza widać to w porównaniu z Piasecznem koło Warszawy (6 100 złotych za metr kwadratowy) oraz samą Warszawą (8 400 złotych za metr kwadratowy domu i aż 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy mieszkania). Warto zaznaczyć, że Radom jest sporym miastem i daje i duże możliwości zawodowe, a także zapewnia możliwość uczestnictwa w różnych wydarzeniach kulturalnych. 

Na co zwracają uwagę kupujący?

Osoby decydujące się na zakup domu w Radomiu zwracają szczególną uwagę na lokalizację nieruchomości, jej powierzchnię i rozkład pomieszczeń, a także cenę. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy o powierzchni od 100 do 150 metrów kwadratowych. Taka powierzchnia jest wygodna dla rodziny, a jednocześnie zakup tego typu nieruchomości nie jest zbyt dużym obciążeniem finansowym. Warto dodać, że kupujący zwracają szczególną uwagę na lokalizację domu, zarówno w kontekście odległości od sklepów, jak i pracy oraz szkoły, a także od terenów zielonych i dróg wyjazdowych. Ta ostatnia kwestia ma szczególne znaczenie dla osób mieszkających w Radomiu, a pracujących w innych miastach, takich jak Warszawa, czy Łódź. To jednak nie wszystko, ponieważ obecnie kupujący zwracają uwagę także na zastosowanie rozwiązań energooszczędnych i nowych technologii, w tym także tych smart. Znajdziesz domy w Radomiu na gratka.pl

Czy warto kupić dom w Radomiu?

Osoby, które chcą przeprowadzić się z mieszkania do domu lub po prostu szukają dla siebie pierwszej nieruchomości, powinny zastanowić się właśnie nad Radomiem. To miasto daje duże perspektywy, a jednocześnie nie jest tak drogie jak Warszawa, czy Kraków. W Radomiu znajduje się sporo terenów zielonych, a deweloperzy coraz częściej budują nowe domy, które spełniają wszystkie wymagania klientów. Warto jednak zaznaczyć, że osoby, które chcą przeprowadzić się do Radomia, a mają zamiar pracować w Warszawie, mogą tracić nawet trzy lub cztery godziny dziennie na dojazdy pociągiem lub samochodem. W takiej sytuacji najlepiej znaleźć pracę w Radomiu lub zdalną z Warszawy. Rynek pracy w Radomiu rozwija się dynamicznie, dlatego osoby mające doświadczenie, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem nowego zatrudnienia. Zakup domu w Radomiu jest dobrą decyzją zwłaszcza dla tych, którym zależy na mieszkaniu w mieście, a jednocześnie wydzielonej przestrzeni, prywatności i spokoju.

Tags