Jaki plac Jagielloński? Możesz wyrazić swoje zdanie
Będą one trwać od 30 stycznia do 14 lutego. - Chcemy wsłuchać się w opinię, usłyszeć propozycje i uwagi mieszkańców co do sposobu zagospodarowania placu. Dzięki temu uzyskamy odpowiedź na pytanie, jakie są oczekiwania radomian dotyczące tej bardzo ważnej części - podkreśla wiceprezydent Konrad Frysztak odpowiedzialny w magistracie za inwestycje. Od 2 do 14 lutego (za wyłączeniem niedzieli 8 lutego) w godz. od 13 do 15 i od 17 do 19 czynny będzie punkt konsultacyjny w Galerii Słonecznej (ul. Chrobrego 1). 5 lutego o godz. 16 w UM (ul. Kilińskiego 30 sala konferencyjna, pok. 114) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami branżowych instytucji (wydziałów instytucji) zainteresowanych tematyką przebudowy tego placu. Natomiast 6 lutego o godz. 16 w tym samym miejscu organizowane jest otwarte spotkanie z mieszkańcami.
Uwagi i sugestie można przekazać w formie elektronicznej poprzez nadsyłanie uwag na adres: konsultacje@umradom.pl lub wypełnienie formularza internetowego na stronie www.radom.pl/konsultacje. Można je także złożyć w formie papierowej, poprzez wypełnienie ankiety i złożenie jej w punkcie konsultacyjnym w Galerii Słonecznej lub w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje: - Biuro Rady Miejskiej, ul. Moniuszki 9, Biuro Obsługi Mieszkańca, ul. Kilińskiego 30, Centrum Komunikacji Społecznej (pok. 104), ul. Żeromskiego 53, Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1. Można ją będzie także złożyć podczas otwartych spotkań z mieszkańcami, organizowanych w ramach konsultacji.
- Uwagi mieszkańców trafią do merytorycznego zespołu, który opracuje wnioski z nich wynikające. Wyniki konsultacji zostaną przedstawione w sprawozdaniu w terminie do 60 dni od ich zakończenia - informuje Ryszarda Kitowska z biura prasowego urzędu miejskiego.
To, jak pl. Jagielloński będzie się prezentował po przebudowie, będziemy wiedzieć jesienią tego roku.
Jak już pisaliśmy, wstępną koncepcję przebudowy placu opracowała radomska firma Embi Architektura. Firma ta wygrała ogłoszony przez urząd miejski przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej modernizacji placu i zgodnie z jego warunkami, w projekcie ostatecznym opinia radomian co do wyglądu i funkcjonalności placu powinna znaleźć swoje odzwierciedlenie. Takie rozwiązanie zostało przyjęte po tym, gdy dwa konkursy architektoniczne ogłoszone dla pl. Jagiellońskiego nie przyniosły oczekiwanego rezultatu w postaci koncepcji, którą władze miasta uznałyby za wartą realizacji.
(kat)