Jedno kliknięcie zamiast trzech
Na pewno kolorowa, jakby bardziej przyjazna, ciepła, a więc i mniej urzędowa. Przede wszystkim podporządkowana marce - w szacie graficznej mamy więc nie tylko wyeksponowane logo i hasło, ale i cały serwis wyświetla się pod znakiem "siły w precyzji".
O tym, jakie udogodnienia funkcjonalne zastosowali autorzy projektu możemy przeczytać w "słowie wstępnym": "Wprowadzone zostały rozwiązania eliminujące ilość kliknięć konieczną, aby uzyskać dostęp do poszukiwanej informacji. W górnej części menu znajduje się pasek szybkiego dostępu pogrupowany na działy. Przykładowo, turysta zainteresowany zabytkami w naszym mieście, najeżdża kursorem myszki na dział „Dla turystów” i wybiera bezpośrednio poddział „zabytki” wykonując tylko jedno zamiast dotychczasowych trzech kliknięć".
Jeśli chodzi o kwestie redakcyjne, to dobrze, że ograniczono do trzech liczbę informacji w dziale "Aktualności", bo w poprzednim serwisie mieliśmy nagminne mieszanie klasycznych newsów ze "zwykłymi" zapowiedziami, w tym imprez kulturalnych. Te słusznie - naszym zdaniem - przeniesiono do "Kalendarza". Inna sprawa, że redaktorom portalu trudniej będzie teraz wyławiać i prezentować wydarzenia mające charakter bieżącego wydarzenia.
Kolejna ważna, nie tylko z naszego, partykularnego interesu, zmiana. Wreszcie w przeglądzie prasy pojawiły się pełne nazwy tytułów, rozgłośni i portali internetowych. Do tej pory redakcja miejskiego serwisu z uporem godnym lepszej sprawy upierała się przy lansowaniu niepoprawnej wersji skrótowców w rodzaju: "MP", "MR", "RPR". Beczkę kapusty dla tego, kto umiał rozszyfrować, że chodzi o "Miesięcznik Prowincjonalny". "Mój Radom", czy "Radio Plus Radom". Gdyby natomiast redakcja nadal nie upierała się przy kopiowaniu całych artykułów, ale rzeczywiście robiła przegląd cytując fragmenty tekstów i omawiając je, w rubryce tej mogłyby się pojawić inne, radomskie tytuły prasowe (piszemy o tym, choć znów nie leży to tak naprawdę w naszym interesie).
Poprzednia wersja miejskiej strony miała trzy i pół roku i stwarzała często jej użytkownikom problemy techniczne.
(bdb)