Jesienna wędrówka ptaków. Możesz je liczyć na wyprawie z przyrodnikami

30 września 2016

To może być ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu na łonie przyrody – przyrodnicy zapraszają na wspólne obserwowanie i liczenie ptaków. Trwa przecież ich jesienna wędrówka – jeden z największych spektakli w świecie przyrody.

  2300116ptaki   W pierwszą sobotę i niedzielę października - w Europejski Dzień Ptaków - w całej Polsce wolontariusze Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków zapraszają do udziału w bezpłatnych wycieczkach, w trakcie których wszyscy wspólnie obserwują i liczą ptaki, a przewodnicy dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą. Wyniki za pośrednictwem specjalnego formularza trafiają do centrali OTOP, a stamtąd do europejskiego koordynatora.
W Radomiu uczestnicy przejdą 2 października (niedziela) wzdłuż zalewu miejskiego na Borkach, gdzie będą obserwować ptaki wodno-błotne, oraz odcinkiem rzeki Mlecznej przeznaczonej do renaturalizacji w ramach programu Life+ z gatunkami ptaków charakterystycznych dla terenów zadrzewień. Potem nastąpi przejście przez Grodzisko i Stare Miasto do Starego Ogrodu, a koniec zostanie połączony z wykładem o walorach stawów kolomatacyjnych (projektowanego użytku ekologicznego Borki) w Radomiu.
Zbiórka o godz. 7.30  nad zalewem na Borkach. Wyprawę poprowadzi Jacek Słupek, do którego należy wcześniej zgłosić chęć udziału wyprawie - e-mail: jacekslupek@interia.pl, tel. 697 121 412.
kat
Tags