Języki z politechniki

W instytucie filologiczno - pedagogicznym nowości to: filologia polska ze specjalnością nauczycielską (specjalizacja: bohemistyka), filologia ze specjalnością: filologia angielska (specjalizacja: turystyczna, menadżerska, przygotowanie nauczycielskie); filologia ze specjalnością germańską (specjalizacje: turystyczna, menadżerska, przygotowanie nauczycielskie). Na wydziale sztuki młodzież będzie się uczyć na architekturze wnętrz i grafice, na wydziale materiałoznawstwa i technologii i wzornictwa - wzornictwa, a na mechanicznym - energetyki. - Już teraz, choć to dopiero początek rekrutacji obserwujemy duże zainteresowanie kierunkami filologicznymi, pedagogicznymi i ekonomicznymi - zapewnia prorektor Politechniki Radomskiej prof. Zbigniew Łukasik.
Na każdym z nowych kierunków filologicznych uczelnia przygotowała po 60 miejsc, po 30 na wydziale sztuki. Będą to studia licencjackie, na razie stacjonarne. - Niestacjonarne podejmiemy w przyszłym roku - dodaje prof. Łukasik.
Łącznie na I rok Politechnika może przyjąć 6 tys. osób. Podobnie jak w ub. roku nabór na studia odbywa się drogą elektroniczną. - To bardzo łatwa droga, bez konieczności wychodzenia z domu - przypomina główny informatyk PR Michał Czyżewicz. - Kandydat wypełnia formularz znajdujący się na stronie uczelni, pokonując kolejne etapy rekrutacji, a dopiero potem dostarcza dokument w wersji papierowej. Czyżewicz podkreśla, że problemem nie jest nawet brak dostępu do internetu. - Na uczelni znajdują się kioski multimedialne, z których można skorzystać. - A w przypadku wątpliwości można porozmawiać on line z osobą pracującą w centralnym punkcie informacji internetowej, albo przyjść do jej siedziby. Od tego roku mieści się ona w budynku rektoratu przy ul. Malczewskiego 29, w pokojach nr 4 i 5 - dodaje Gerard Parzelski z działu promocji Politechniki.
(bdb)