Jutro (pra)wybory!

15 października 2007
Wybory za tydzień, prawobory – jutro. W Radomiu odbędą się na uczelniach i na Pl. Konstytucji. Stowarzyszenie Kocham Radom, które je organizuje, chce zachęcić mieszkańców do jak najliczniejszego udziału w głosowaniu. Stowarzyszenie zachęca do udziału w wyborach


Do wyborów parlamentarnych został już tylko tydzień. Stowarzyszenie Kocham Radom włączyło się do ogólnopolskiej kampanii profrekwencyjnej „Koalicja 21 października”, która ma zachęcić do wzięcia udziału w wyborach. Jutro w ponad 20 największych miastach Polski odbędą się prawybory. W Radomiu zorganizuje je wspólnie z radomskimi uczelniami stowarzyszenie Kocham Radom. - Chcemy zachęcić społeczeństwo do głosowania, a także spróbować dowiedzieć się, dlaczego  ludzie nie chcą pójść na wybory – wyjaśnia Jakub Kluziński z Kocham Radom. - Jutro na Placu Konstytucji w godz. od 10 do 16 odbędą się happeningi; każdy publicznie będzie mógł wypowiedzieć się, dlaczego wybiera się, albo nie na wybory. No i w końcu wrzucić swój głos do urny – dodaje.

Prawybory odbędą się także we wszystkich radomskich wyższych szkołach.

Wyniki wtorkowego głosowania zostaną podsumowane i ogłoszone tego samego dnia po południu. Odbędzie się to po debacie organizowanej z kandydatami na parlamentarzystów w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej przy ul. Domagalskiego 7a o godz. 17.