• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kaidan, czyli wieczór japońskich opowieści grozy (dla dorosłych). Zaprasza „Amfiteatr”

4 listopada 2021

MOK „Amfiteatr” razem z Radomską Grupą Opowiadaczy zapraszają dzisiaj, 4 listopada o godz.19 na Kaidan, czyli  wieczór japońskich opowieści pełnych duchów, demonów i zjawisk nadprzyrodzonych. Spotkanie odbędzie się w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

 

 

- Będzie historia o spotkaniu z Mujiną. Opowiemy o mściwych duchach i o współczesnych japońskich legendach miejskich, którymi straszą się Japończycy - zapowiada Patryk Wikaliński z "Amfiteatru".

W Japonii w okresie Edo popularnym zwyczajem były Hyaku-monogatari – spotkania towarzyskie odbywające się nocą, podczas których opowiadano straszne opowieści kaidan. Zapalano świece, a po każdej opowieści jedną z nich gaszono, a w pokoju stopniowo zapadał zmrok...

Wystąpią: Agata Dzik, Justyna Kwiecień, Ewa Nowakowska, Paulina Sobol, Dariusz Wróbel, Ryszard Ryziewicz, Paweł Błach z Radomksiej Grupy Opowiadaczy.

Bilety: w cenie 15 zł na stronie biletyna.pl: https://biletyna.pl/inne/Kaidan-Wieczor-japonskich-opowiesci-grozy-dla-doroslych i w kasie Amfiteatru.

Tags