• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kameralne Lato kręci. Na deptaku bandyci napadną na bank!

4 lipca 2018

Dzisiaj w samym centrum Radomia, na deptaku… napadną na bank. Skąd wiemy? Z programu Kameralnego Lata. Kręcenie tej sceny z udziałem rekonstruktorów to jeden z najbardziej widowiskowych punktów festiwalu. Odbędą się także m.in. pokazy w ramach Konkursu Filmów Niezależnych i koncert z muzyką filmową.

 
Stop Motion Vinyl - warsztaty animacji poklatkowej Kameralne Lato 2018 i 11. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe . Fot. Przemysław Skrzydło

Stop Motion Vinyl - warsztaty animacji poklatkowej

Scena pełna napięcia rozegra się przy ul. Żeromskiego 43/45 między godz. 17 a 21.30. - Za sprawą rekonstruktorów cofniemy się do lat 40. XX. wieku, do czasów okupacji niemieckiej. Anna Mucha i Marek Braun wcielą się w role konspiratorów, którzy dokonują historycznego napadu na niemiecki bank - zapowiada rzeczniczka Kameralnego Lata Weronika Skwarzec. W widowisku wykorzystana zostanie oryginalna broń strzelecka z epoki oraz zabytkowe pojazdy. Scena specjalna to okazja by zobaczyć, jak w rzeczywistości powstają efektowne filmy historyczne. Stąd profesjonalna opieka artystyczna Bartosza M. Kowalskiego (reżyseria) i Arkadiusza Tomiaka (zdjęcia). Autorem scenariusza jest Przemysław Bednarczyk. Nowoczesny sprzęt dostarczy CANON. Partnerem przedsięwzięcia jest Wytwórnia Filmów i Widowisk Historycznych „WiS". W czwartek, 5 lipca, o godz. 19 w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56  wieczór z udziałem Stana Breckenridge'a. Już po raz kolejny charyzmatyczny jazzman z USA spotka się z radomską publicznością w ramach festiwalu Kameralne Lato. Tym razem w repertuarze koncertu znajdą się przeboje muzyki filmowej, takie jak: "As Time Goes By" (Casablanca), "Summer time" (Porgy & Bess) czy "Old Man River" (Showboat), a wszystko to w autorskich aranżacjach artysty. Koncert będzie przeplatany narracją, w której artysta podzieli się z publicznością własnymi doświadczeniami związanymi z komponowaniem muzyki filmowej. Szczegółowy program Kameralnego Lata tutaj Fot. Materiały prasowe (Przemysław Skrzydło)  
Tags