Kameralnie i na organach

7 lipca 2007
Koncertem jubileuszowym Georgija Agratiny rozpoczyna się w poniedziałek XX Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej Radom-Orońsko 2007. Znakomity flecista będzie świętować w Radomiu 40 -lecie pracy artystycznej. Koncerty odbędą się m.in. u bernardynów


W programie tegorocznego festiwalu organizowanego przez Fundację im. Mikołaja z Radomia, kurię diecezjalną, Politechnikę Radomską i Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki znalazło się kilkanaście koncertów w wykonaniu artystów nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy, Francji i Austrii. Dominować będą oczywiście mistrzowie organów, ale zagrają także pianiści, gitarzyści, zespoły, a także bandurzystki. Wśród instrumentów pojawia sie też gongi i misy dźwiękowe. Muzyce towarzyszyć będzie piękne słowo prezentowane m.in. przez Jerzego Zelnika i Annę Seniuk.

Pierwszy koncert zaplanowano na poniedziałek. O godz. 19 w kościele ewangelickim przy ul. Reja wystąpią Georgij Agratina i Robert Grudzień (pomysłodawca, główny organizator i "dusza" festiwalu). Ostatni koncert - w październiku.

Kiedy i gdzie odbędą się koncerty? Zobacz w Kalendarzu imprez