Reklama
Reklama

Kamieński i Bednarczyk

2 czerwca 2007
Stanisław Zbigniew Kamieński otrzymał Radomską Nagrodę Kulturalną za ubiegły rok. Specjalne wyróżnienie prezydent przyznał Przemysławowi Bednarczykowi. Z. Kamieński i  A. Morgan


Kamieński, artysta plastyk przygotował pierwszą wystawę "Obrazowania" w Mazowieckim Centrum Sztuki "Elektrownia", wcześniej aktywnie wspierał powstanie tej placówki. 56-letniego laureata, absolwenta ASP w Krakowie i Warszawie nie było na galowym koncercie Dni Radomia, podczas którego wręczano nagrody. W jego imieniu wystąpiła żona.Przemysław Benarczyk

Natomiast burzliwą owacją publiczność przyjęła wyróżnienie przyznane Przemysławowi Bednarczykowi, nauczycielowi historii z III LO im. Czachowskiego. Bednarczyk wymyślił i przygotowywał inscenizacje rekonstrukcji Powstań Styczniowych w Muzeum Wsi Radomskiej. Nic dziwnego, że oklaskiwali go - z transparentem w rękach - jego uczniowie, którym potrafił zaszczepić miłość do wykładanego przedmiotu. - Cieszę się bardzo, bo zrobiliśmy - wspólnie z Renatą Sarnowicz ze skansenu - wydarzenie bez pieniędzy, właściwie spontanicznie, co na dodatek ma walor edukacyjny, a teraz okazało się, że niesie także wartości kulturowe - podkreśla wyróżniony.

Przemysław Bednarczyk uważa, że historia w szkole nie musi być "tępą piłą". - To, czy jest ciekawa, zależy od formy podania - przekonuje. 

Do nagrody byli także nominowani: ks. Edward Poniewierski za redakcje albumu "Radomskie kościoły", p. o. dyrektora MCSzW "Elektrownia" Agata Morgan oraz Aneta Czarnecka i Jakub Pankowski, szefowie Fabryki Tańca Idol".