Reklama

Kawa czy herbata z Puszczy Kozienickiej

29 sierpnia 2007
Jak przyrządzić paprykarz z dzika po radomsku? Widzowie pierwszego programu Telewizji Polskiej będą mogli się tego dowiedzieć już jutro z programu "Kawa czy herbata". Audycja będzie poświęcona Puszczy Kozienickiej. Przygotowania do programu

Ekipa Telewizji Polskiej pojawiła się w lasach już wczoraj. - To była wędrówka z kamerą telewizyjną po wybranych fragmentach Puszczy Kozienickiej. Na taśmie utrwalono m.in. obiekty edukacyjne i turystyczne na terenie nadleśnictw Kozienice i Zwoleń. Dużo ciekawych ujęć reporterzy TVP zrealizowali na terenie Królewskich Źródeł. - opowiada Mariusz Turczyk, rzecznik prasowy RDLP Radom.

Widzowie porannego programu "Kawa czy herbata" zobaczą m.in. taras widokowy i pomosty na rzece Zagożdżonce, a radomscy leśnicy będą opowiadać do kamery o swojej pracy m.in. działaniach edukacyjnych, ochronie przyrody, ochronie lasu przed pożarami. Zebrane przez reporterów materiały wzbogacą emitowany na żywo, poranny program TVP1. Jednym z głównych jego wątków będzie bogactwo historyczne i kulturowe Puszczy Kozienickiej. - Leśnicy zaprezentują najpiękniejsze zakątki Puszczy. Pochwalimy się także bogactwem historycznym i kulturalnym regionu -  mówi Turczyk.

Stałym punktem "Kawy czy herbaty" jest kącik kulinarny. Autorzy chcą zaprezentować w nim wyjątkowość potraw przygotowanych z darów lasu. Pojawi się m.in. przepis na paprykarz z dzika po radomsku. Studio plenerowe zostanie zorganizowane na obrzeżach Puszczy Kozienickiej, nad zalewem w Siczkach. Program poprowadzą Anna Pawłowska i Jacek Cholewiński. Pierwsze zwiastuny pojawią się w TVP1 już dziś wieczorem przy prognozie pogody.

Program będzie emitowany jutro w godz. 6-8 w TVP1.