• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Kaziki” 2021. Rodzinna gra miejska, Nagroda św. Kazimierza, test wiedzy o Radomiu

5 marca 2021

Rozpoczynają się tradycyjne „Kaziki”, czyli obchody święta patrona Radomia – Św. Kazimierza Jagiellończyka. Ze względu na sytuację epidemiczną częściowo będą się odbywały online. Resursa Obywatelska nie rezygnuje jednak całkowicie z bezpośredniego kontaktu z radomianami.

 

Poznamy też laureatów Muzycznych Kazików (archiwum, fot. resursa.radom.pl)

 

Przy obowiązujących obostrzeniach sanitarnych Resursa zaprasza, szczególnie młodych mieszkańców Radomia, do udziału w rodzinnej grze miejskiej „Klucz królewicza Kazimierza”, która odbędzie się na terenie Miasta Kazimierzowskiego. Po raz kolejny zostanie też wręczona Nagroda im. Św. Kazimierza” przyznawana za popularyzację historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego miasta, a także Nagroda Muzycznych Kazików. Ponadto specjalnie na „Kaziki” organizatorzy przygotowali grę planszową dla dzieci „Klucze Świętego Kazimierza” i kolorowankę dla maluchów „Legenda o powstaniu Radomia”.


PROGRAM:

5 marca (piątek)
- godz. 18 – „Obserwacje" - wernisaż wystawy litewskiej artystki Oksany Judakovej (online);

6 marca (sobota)
- godz. 18 – finał „Muzycznych Kazików” (relacja online z obrad jury i występ laureata);

7 marca (niedziela)
- godz. 12 – „Klucz królewicza Kazimierza” - rodzinna gra miejska (start: skwer Unii Wileńsko-Radomskiej);
- godz. 15 – Wielki Test Wiedzy o Radomiu oraz wręczenie Nagrody im. św. Kazimierza (relacja online na stronie internetowej telewizji Zebrra i na Facebooku Resursy).

Tags