Kierowca pod nadzorem

2 marca 2007

"Dynamiczny nadzór nad ruchem drogowym na >siódemce<". Brzmi to nieco tajemniczo i oznacza policyjną akcję. Droga nr 7 będzie od dziś obserwowana niemal z każdego miejsca. Także z powietrza.

Policjanci będą wszędzie 
- To pilotażowy program realizowany przez wydział ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji - wyjaśnia January Majewski z zespołu prasowego KWP. - Na trasę numer 7 skierowana zostanie zwiększona liczba patroli policyjnych. W akcji wykorzystane zostaną samochody wyposażone w wideorejestratory. Droga będzie patrolowana również przez śmigłowiec Bell Komendy Głównej Policji. Monitoring będzie prowadzony na terenie powiatu radomskiego, białobrzeskiego, grójeckiego i szydłowieckiego.

Jak podkreśla policja zaangażowanie tak znacznych sił "drogówki" uzasadnia wzmożony ruch tranzytowy spowodowany wyjazdami i powrotami. - Ma też na celu ograniczenie wypadków, w których giną ludzie - dodaje Majewski.

W 2006 roku na odcinku drogi nr 7, który będzie nadzorowany, wydarzyło się 51 wypadków, w których poniosło śmierć 12 osób, a 60 zostało rannych.

Akacja potrwa przez cały weekend.