Reklama

Kino letnie w muszli koncertowej. W sierpniu zobaczymy filmy ze Zbyszkiem Cybulskim

11 sierpnia 2022

Łaźnia zaprasza na kolejną odsłonę letniego kina oraz na wernisaż wystawy „Malarstwo” Józefa Machały. W tym roku w ramach „Sierpnia ze Zbyszkiem Cybulskim” w kolejne czwartki będzie prezentowana perła kinematografii polskiej z udziałem tego wybitnego aktora.

 

 

- Przed filmami przeniesiemy się muzycznie w epokę Zbyszka Cybulskiego, czyli jazzowo zagra Damian Czarnecki. Będą także konkursy i nagrody - zapowiadają organizatorzy.

Pierwszy seans, film "Pociąg", już dzisiaj, 11 sierpnia o godz. 19.30 w muszli koncertowej w parku Kościuszki. (w razie niepogody projekcja przeniesiona do Łaźni ul. Żeromskiego 56).

Natomiast w piątek, 12 sierpnia o godz. 18 w siedzibie Łaźni przy ul. Żeromskiego 56 odbędzie się wernisaż wystawy "Malarstwo" Józefa Machały.

Artysta urodził się w 1955 r. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W latach 1979-1989 związany z rzeszowskim Biurem Wystaw Artystycznych. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarelę, pastel, rysunek. Inspiruje go głównie dzika, nieujarzmiona przyroda. Uwiecznia pejzaże Podkarpacia, Bieszczad, Tatr, starą zabudowę wsi, cerkwie oraz urokliwe zakątki miast. Ma na koncie kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą, brał udział w licznych plenerach. Od 2014 roku jego obrazy olejne eksponuje Opactwo Jarosławskie.


Tags
Reklama