Kino w Elektrowni. Tydzień z filmami rosyjskimi podczas specjalnego przeglądu

21 stycznia 2022

Kino studyjne w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na Przegląd Filmów Rosyjskich, który odbędzie się od dzisiaj, 21 stycznia do 27 stycznia. Dzisiaj widzowie obejrzą film „Twój korepetytor” w reżyserii Antona Kołomiejecewa.

 

fot. MCSW Elektrownia

 

Temat nierównej miłości przedstawiony w nowy sposób przez reżysera w jego pełnometrażowym debiucie. Premiera filmu odbyła się w ramach Festiwalu Kinotawr w 2018 roku, gdzie film otrzymał nominację w kategorii za Najlepszy Debiut.

Rodzice 17-letniego Sawwy udają się na miesiąc do Wenecji, zostawiając go samego. Dają mu surowe wytyczne, aby przygotował się do egzaminów wstępnych. Korzystając ze strony internetowej „Wasz Korepetytor” Sawwa znajduje nauczyciela literatury zagranicznej. Ściślej mówiąc, bohater znajduje nauczycielkę – piękną i samotną kobietę „po czterdziestce”, Annę Hermanowną, dającą prywatne lekcje w swoim mieszkaniu. Anna nudzi się w towarzystwie swoich rówieśników, w przeciwieństwie do towarzystwa pełnego życia, otwartego i marzycielskiego Sawwy. Zaczynają lekcje od omówienia powieści „Pani Bovary”, ale po kilku spotkaniach zaczynają żyć własnym romansem.

W sobotę, 22 stycznia na ekranie "Konferencja" w reżyserii Iwana I. Twierdowskiego. Film nawiązuje do tragedii, jaka stała się udziałem widzów i aktorów Teatru na Dubrowce w październiku 2002 roku.

W niedzielę, 23 stycznia w programie przeglądu  "Klucz czasu" w reżyserii Aleksieja Tielnowa. To przygodowy film dla dzieci, fascynująca mistyczna opowieść osadzona w Petersburgu.

W poniedziałek, 24 stycznia do obejrzenia "Wróżka", dramat fantasy, thriller, w reżyserii Anny Melikian. W centrum fabuły znajduje się Jewgienij Wojgin – szef moskiewskiej firmy informatycznej, pracującej nad obiecującą grą „Kołowrat”, wyznającej doktrynę, że wirtualna rzeczywistość to przyszłość.

We wtorek, 25 stycznia komedia "Happy End" w reżyserii Jewgienija Szeliakina. Tajemniczy mężczyzna budzi się na plaży w Tajlandii. Nie pamięta swojego imienia ani z jakiego powodu okazał się tak daleko od domu...

W środę, 26 stycznia podczas seansu kinowego obejrzymy dokumentalną "Biełuchę" w reżyserii Igora Ożerieljewa. Biełucha to położony na pograniczu rosyjsko-kazachskim, w paśmie Gór Katuńskich, najwyższy szczyt Ałtaju, liczący 4,5 tys. m.n.p.m. Film opowiada o letniej wyprawie na spowitą śniegiem przez cały rok Biełuchę.

Przegląd zakończy 27 stycznia, czwartek, "Nos albo spisek odmieńców" w reżyserii Andrieja Chrżanowskiego. Film oparty jest na dwóch największych kreacjach rosyjskiego geniuszu: powieści Nikołaja Gogola „Nos” i operze „Nos”, stworzonej w 1930 roku przez kompozytora Dmitrija Szostakowicza. Głównymi bohaterami filmu są pisarze Nikołaj Gogol i Michaił Bułhakow, reżyser Wsiewołod Meyerhold i kompozytor Dmitrij Szostakowicz.

Godziny projekcji możesz sprawdzić tutaj.

Bilety w cenie 15 zł, wejście również w ramach karnetu DKF (karnet - 33 zł).

 

Tags