Kłusownik zakładał wnyki i sieci na zwierzynę leśną i ryby. Policja go zatrzymała

5 stycznia 2023

57-latka podejrzanego o kłusownictwo zatrzymali dzielnicowi z przysuskiej komendy. Mężczyzna zakładał wnyki i sieci, w które pozyskiwał zwierzynę leśną i ryby. Ponadto był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz zatrzymanemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

fot. KPP Przysucha

 

 W ubiegłym tygodniu dzielnicowy terenu Wieniawy ustalił, że jeden z mieszkańców gminy może trudnić się nielegalnym procederem kłusownictwa. - Funkcjonariusz natychmiast zweryfikował swoje przypuszczenia. W tym celu, wraz z drugim dzielnicowym, przeszukali wytypowaną posesję. W jednym z pomieszczeń ujawnili dwa worki z sieciami oraz drygawicami, a w kolejnym dwie torby z wnykami z linek metalowych. Mężczyzna przyznał się, że pozyskiwał zwierzynę leśną rozstawiając wnyki na terenach zalesionych w rejonie miejscowości Kłudno. W ten sposób nielegalnie pozyskał cztery sarny. Wskazał również miejsce w pobliskim zagajniku, gdzie zastawił wnyki, które po oględzinach zabezpieczono - relacjonuje asp. szt. Aneta Wilk z KPP w Przysusze.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kłusownictwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Ponadto, podczas sprawdzenia 57-latka okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za inne przestępstwa, których się dopuścił. Mężczyzna, po przedstawieniu zarzutów za naruszenie przepisów prawa łowieckiego, został osadzony w areszcie. 

kat

 

Tags