Kolory i dźwięki Potockiej

16 października 2012
Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na wystawę obrazów Grażyny Potockiej pt. "Together. Posłuchać kolorów, zobaczyć dźwięki".

 

Jedna z prac Grażyny PotockiejArtystka maluje przeważnie farbami olejnymi na płótnie. Urzekające barwami martwe natury oraz nastrojowe polskie pejzaże to jej specjalność. Malarstwo to jest zapisem chwili, oddaje nastrój, jaki towarzyszy malarce w chwili tworzenia. Prace Grażyny Potockiej można było oglądać podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych m.in. w Radomiu, Warszawie, Iłży, Lipsku, Zwoleniu.

Grażyna Potocka urodziła się  w Radomiu. W latach 90. uczyła się rysunku i malarstwa na zajęciach prowadzonych w Szkole Plastycznej im. Jacka Malczewskiego, m.in. pod kierunkiem Anny Pawliny. Uczęszczała także na kurs rysunku i malarstwa organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury ,,Amfiteatr,, w Radomiu prowadzony przez Elżbietę Raczkowską a także na lekcje prywatne.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę (17 bm.) o godz. 10 w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Kościuszki 5a. Prezentacji towarzyszyć będzie minikoncert Krzysztofa Iwańczuka.


(kat)