Koncert Gwiazdkowy z ROK

15 grudnia 2010
Radomska Orkiestra kameralna zaprasza w najbliższa sobotę (18 bm.) o godz. 18 na Koncert Gwiazdkowy. Wystąpią: Sylwia Mierzejewska – skrzypce, Adam Bogacki – kontrabas. ROK poprowadzi dyrektor zespołu Maciej Żółtowski.


 

Jako solista wystąpi m.in. Adam Bogacki W programie m. in. Wariacje na temat opery G. Rossiniego „Mojżesz w Egipcie”” Niccolo Paganiniego,  Giovanni Bottesini - Gran Duo Concertante i Symfonia "Pożegnalna" J. Haydna;

Jak zapewnia Agnieszka Możdżyńska z biura koncertowego ROK Koncert Gwiazdkowy to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez słuchaczy pozycja repertuaru Radomskiej Orkiestry Kameralnej. - W tym roku ten niezwykły wieczór uświetni nam wirtuozowska gra wybitnych muzyków: skrzypaczki - Sylwii Mierzejewskiej oraz kontrabasisty Adama Bogackiego. Melomani usłyszą między innymi Wariacje  na temat opery „Mojżesz” Niccolo Paganiniego. Utwór określany przez muzyków mianem "brawurowy",  a nawet niewykonalny. Wariacje mają za temat modlitwę z opery „Mojżesz w Egipcie” G. Rossiniego, wystawionej po raz pierwszy w Rzymie w 1818 roku. Natomiast niespodziewany finał Orkiestra zaprezentuje w utworze Józefa Haydna. W programie na pewno nie zabraknie także najpiękniejszych kolęd.

Jak co roku w przerwie gwiazdkowego wieczoru z ROK odbędzie się licytacja bombek choinkowych pomalowanych przez znanych radomian. Pieniądze z licytacji przekazane zostaną na rzecz Hospicjum im. o. Pio.

Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na koncert. Szczegóły w Darmowych wejściówkach

(kat)