Koncert Klaudii Kowalik. Brzmienia nowojorskiego klubu jazzowego lat 50. i 60.

24 marca 2022

Łaźnia (Żeromskiego 56) zaprasza w piątek, 25 marca o godz. 18 na koncert z udziałem Klaudii Kowalik pt. „Who doesn’t love jazz?”. Wokalistce towarzyszyć muzycy: Jakub Dzierzanowski – fortepian i Kamil Maciorowski – saksofon.

 

Klaudia Kowalik

Klaudia Kowalik - urodzona w Radomiu wokalistka, skrzypaczka, muzykolog, autorka tekstów i muzyki. Ukończyła wokalistykę jazzową na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz muzykologię na Wydziale Nauk o Kulturze i Sztuce Uniwersytetu Warszawskiego. Wydała dwa albumy jazzowe nagrane we współpracy z amerykańskim muzykiem i kompozytorem Stanem Breckenridge. W lipcu ubiegłego roku, dzięki współpracy z wytwórnią Universal Music Polska, artystka wydała swój autorski singiel pt. "Tęsknię". Koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji oraz wielu innych krajach. Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali wokalnych. Na co dzień założycielka i dyrektor Warsaw Music Academy - prywatnej akademii muzyki mieszczącej się na warszawskim Wilanowie.

Koncert "Who doesn't love jazz?" to połączenie wrażliwości wynikającej z pasji do muzyki z wysublimowanymi brzmieniami przenoszącymi słuchaczy prosto do nowojorskiego klubu jazzowego lat 50. i 60. Podczas występu artyści zaprezentują jedne z najpiękniejszych amerykańskich standardów jazzowych łączących w sobie zróżnicowane style muzyczne takie jak blues, swing, czy bossa nova. Nie zabraknie także kultowych utworów wywodzących się z muzyki improwizowanej i musicalowej jak np. Georgia on my mind, czy Feeling Good.

Skład formacji: Klaudia Kowalik - śpiew, skrzypce; Jakub Dzierzanowski – fortepian; Kamil Maciorowski - saksofon

 

Tags