• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert Małgorzaty Markiewicz w Łaźni. Jako 13-latka wygrała „Szansę na sukces”

24 września 2021

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 24 września o godz.18 na koncert „Bring the light” Małgorzaty Markiewicz z zespołem. Artystka jest m.in. laureatką telewizyjnej „Szansy na sukces”, festiwali  w Opolu i Sopocie. Teraz jej twórczość oscylującej między muzyką jazz, soul i pop.

 

Małgorzata Markiewicz (fot. Materiały prasowe)

 

Małgorzata Markiewicz, wokalistka i flecistka jazzowa. Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 13 lat wygraną finału szóstej edycji programu telewizyjnego „Szansa na Sukces” oraz nagrodą Radiowej Jedynki za Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1999 roku. O jej talencie wypowiadał się sam Czesław Niemen na łamach czasopisma „Tylko Rock”. W 2007 roku wraz z Januszem Radkiem odebrała „Superjedynkę” za najlepszy album roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także statuetkę Top Trendy na Festiwalu Sopot Top Trendy za płytę "Psałterz Wrześniowy".

W późniejszych latach artystka zwróciła bardziej swoje zainteresowania w kierunku muzyki jazz i soul, czego efektem była współpraca z legendą polskiego jazzu, pianistą Januszem Skowronem.
Jednym z najnowszych sukcesów artystki jest zdobycie w 2018 r. głównej nagrody konkursu ZAIKS i Polskiego Radia „Piosenka na Sto” za utwór „Niebywałe”, który znalazł się później na bardzo dobrze przyjętym przez krytykę, debiutanckim krążku Małgorzaty Markiewicz „Bring The Light”. Krążek utrzymany jest w stylistyce oscylującej między muzyką jazz, soul i pop. Muzyczny portal jazzsoul.pl, określił śpiew Małgorzaty Markiewicz jako „zmysłowy, pełen przydechu, namiętności, wyważenia”.
 
Wstęp wolny.

Tags