Koncert w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Zagra duet Martin Wesely i Piotr Domagała

23 września 2022

Gratka dla miłośników gitarowego brzmienia. W sobotę, 24 września o godz. 16 w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie wystąpi duet Martin Wesely i Piotr Domagała. To połączenie gitary klasycznej i jazzowej. Europejski projekt zrodzony z chęci odkrywania nowych horyzontów muzycznych.

 

Martin Wesely i Piotr Domagała (fot. Materiały prasowe/ Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie)

 

Artyści umiejętnie łączą piękno gitarowej muzyki klasycznej z energią świata jazzu, folku i flamenco. W oryginalnych utworach można usłyszeć wpływy ludyczne z ojczyzn obu muzyków oraz innych krain europejskich, zwłaszcza gitarowej
Andaluzji.

Zespół tworzą znakomici i uznani wirtuozi gitary. Martin Wesely jest mistrzem gitary klasycznej, absolwentem wiedeńskiego konserwatorium, uczniem Alberto Ponce'a. Koncertuje na najważniejszych europejskich scenach. Piotr Domagała, ceniony wirtuoz gitary jazzowej i akustycznej, kompozytor znany z wielu oryginalnych projektów
muzycznych. W dorobku koncertowym ma m.in. występ na scenie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z samym Patem Methenym.

Artyści prezentują autorski program. Kompozycje podkreślają piękno gitary wydobywając bogactwo brzmień i niesamowitą energię jaką daje tylko ten instrument. 

Bilety w cenie 15 i 10 zł (ulgowy).

Tags