• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert w Łaźni. Pieśni rosyjskie i arie włoskie wykonają artystki z Gdańska

25 kwietnia 2021

Łaźnia zaprasza dzisiaj, 25 kwietnia o godz. 16 na koncert pieśni rosyjskich i arii włoskich w wykonaniu Róży Kajnath (sopran) i Urszuli Bakalarskiej (fortepian). Premiera online na Facebooku i kanale YouTube.

 

Róża Kajnath, fot. Paweł Matuszewski

 

Róża Kajnath jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Stanisława D. Kotlińskiego. Występowała m.in. w Operze Bałtyckiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Kaszubskiej, Gdyńskiej Filharmonii, Operze Kameralnej w Warszawie. W swoim repertuarze posiada wiele różnych dzieł oratoryjno-kantatowych, operowych oraz pieśni. Umiejętności wokalne doskonaliła uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskich. Oprócz wykształcenia wokalnego, posiada zdolności aktorskie szlifowane pod okiem specjalistów, reżyserów i znanych aktorów.

Urszula Bakalarska ukończyła studia na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem prof. Mai Nosowskiej-Pasławskiej i prof. Jana Kuleszy. Obecnie jest starszym wykładowcą-korepetytorem wokalnym na Wydziale Wokalno-Aktorskim AM w Gdańsku.

Występowała jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą. Akompaniowała wielu młodym wokalistom podczas mistrzowskich kursów wokalnych. Współpracowała z prestiżowymi konkursami wokalnymi w Polsce i na świecie.

Program koncertu:

Część pierwsza (pieśni rosyjskie):Piotr Czajkowski – pieśń pt. Ja li v pole da ne trawuszka byla;             Piotr Czajkowski – pieśń pt. Otczewo; Siergiej Rachmaninow – pieśń pt. Zdies harasho; Siergiej Rachmaninow – pieśń pt. Ne poj krasawica pri mne.

Część druga (arie włoskie): Vincenzo Bellini – aria Julii, Eccomi in lieta vesta... Oh! quante volte  z I aktu opery Capuleti e i Montecchi;mGiacomo Puccini – aria Lauretty, O mio babbino caro z I aktu opery Gianni Schicchi; Giacomo Puccini – aria Liu, Signore, ascolta z I aktu opery Turandot; Giacomo Puccini – aria Musetty, Quando me'n vo z III aktu opery La Bohème.

Tags