• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Konkurs na prezesa Fabryki Broni. Kandydat nie może zasiadać we władzach partii politycznej

23 marca 2021

Jest konkurs na stanowisko prezesa Fabryki Broni. Kandydaci powinni mieć doświadczenie w branży zbrojeniowej, nie mogą natomiast m.in. pracować w biurach parlamentarzystów, czy wchodzić w skład organu partii politycznej. Rada nadzorcza „Łucznika” czeka na zgłoszenia do 12 kwietnia.

 

Fot. archiwum

 

Jak już pisaliśmy, 19 marca rada nadzorcza odwołała ze stanowiska prezesa fabryki Adama Suligę. Nie podała przyczyn takiej decyzji, choć można się domyślać, że powodem były ostatnie publikacje w mediach negatywnie oceniające m.in. flagowy produkt firmy - karabinek Grot, zatrudnienie w FB radomskich radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz skargi załogi na zarządzanie firmą i złe traktowanie pracowników. 

Kandydat powinien posiadać, kandydat nie może

Jak wynika z ogłoszenia o konkursie zamieszczonego na stronie internetowej Fabryki Broni, zainteresowani udziałem w postępowaniu kwalifikacyjnym, powinni posiadać m.in. wykształcenie wyższe, co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, a także doświadczenie w branży zbrojeniowej i aktualną jej znajomość.

Z kolei kandydaci nie mogą: "pełnić funkcji społecznego współpracownika albo być zatrudnieni w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na
podstawie umowy o pracę lub świadczyć pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze; wchodzić w skład organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz uprawnionego do zaciągania zobowiązań; być zatrudnieni przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczeniu pracy na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze; pełnić funkcji z wyboru w zakładowej organizacji związkowej lub zakładowej organizacji związkowej spółki z grupy kapitałowej, do której należy Spółka; wykonywać aktywności społecznej lub zarobkowej rodzącej konflikt interesów wobec działalności Spółki".

Dokumenty kandydatów ze zgłoszeniami zostaną otwarte 12 kwietnia.

bdb

 

Tags