Koronawirus. Jest decyzja: szpital tymczasowy powstanie w centrum rehabilitacji

6 listopada 2020

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje: tymczasowy szpital do leczenia zarażonych koronawirusem pacjentów powstanie w nowym budynku Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Narutowicza.

 

Budynek jest gotowy do użytku (fot. UM Radom)

 

  - Spółka Totalizator Sportowy właśnie otrzymała decyzję premiera w tej sprawie - powiadomił prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Totalizator jako spółka Skarbu Państwa została wytypowana przez rząd do utworzenia takiego szpitala w Radomiu. Miasto wytypowało kilka miejsc (m.in. halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), gdzie taka placówka mogłaby być utworzona. Miasto rekomendowało jednak wybrana ostatecznie lokalizację.

- Nowy szpitalny budynek jest pod względem technicznym najlepiej przygotowany do tego, by móc pacjentom zapewnić jak najlepszą opiekę. Oczywiście deklaruję pełną otwartość na współpracę ze spółką, która została zobowiązana do stworzenia tymczasowego szpitala. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w tej sprawie, w tym ministrowi Wojciechowi Skurkiewiczowi - podkreśla prezydent.

- Termin oddania obiektu do użytku to 30 listopada, zatem uznaliśmy, że ze względu na bliskość RSS będzie to najlepsze miejsce. Łatwiej będzie też w sytuacjach kryzysowych zapewnić kadrę - tłumaczył nam wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Podkreślał, że na przeszkodzie nie powinny stanąć formalne przeszkody związane z dopuszczeniem budynku do użytkowania, bo te sprawy reguluje ustawa  "covidowa".

Wyposażeniem placówki, w której będzie około 100 łóżek zajmuje się Totalizator Sportowy korzystając z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych. Radomski Szpital Specjalistyczny ma być placówka patronacką dla tymczasowego.

Totalizator chce też zagospodarować pomieszczenia dotychczasowego zakładu rehabilitacji, który mieści się w starym budynku. - Chcemy maksymalnie wykorzystać dostępna powierzchnię. Pierwsze prace mają ruszyć już na początku przyszłego tygodnia - mówi wiceprezydent Zawodnik.

bdb, kat

Tags