W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym dzisiaj o godz. 9 leczono 22 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. W szpitalu na Józefowie nie ma nowych zakażeń, ale oba oddziały wewnętrzne nadal nie przyjmują nowych pacjentów.

Przypomnijmy: u 23 osób - lekarzy, pielęgniarek i osób z administracji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu potwierdzono zarażenie COVID-19. - Stan zdrowia tych, z którymi szpital ma kontakt, jest stabilny - informuje Karolina Gajewska, rzeczniczka placówki.
Dziś do MSS wpłynęło około 80 wyników testów pobranych w weekend - wszystkie są ujemne. Wczoraj pobrano kolejne 73 wymazy. - Czekamy na wyniki - dodaje rzeczniczka.
Jak już pisaliśmy, oba oddziały wewnętrzne szpitala na Józefowie nie przyjmują pacjentów. Pierwszą internę sanepid zamknął w ubiegłym tygodniu, gdy okazało się, że istnieje prawdopodobieństwo, że pracownicy medyczni oraz pacjenci mogą być zarażeni. Pacjenci zostali przewiezieni albo do innych szpitali, albo wypisani do domu. Drugi wewnętrzny zaprzestał przyjmowania pacjentów wczoraj. - Obecnie przebywa na nim 35 pacjentów, natomiast na oddziale neurologii leczone są 24 osoby. Wszyscy: lekarze i pielęgniarki, którzy nie są na zwolnieniach lekarskich lub na kwarantannach, są w pracy.
Zarząd szpitala - na tę chwilę - nie ma w planach zamknięcia żadnego z tych oddziałów. Nie jest też rozważana ewakuacja pacjentów - podkreśla Gajewska.
Rzeczniczka MSS nie ukrywa jednak, że sytuacja we wszystkich oddziałach jest bardzo trudna, bo brakuje personelu medycznego do pracy. - Zarząd placówki oraz jej pracownicy dokładają wszelkich starań, by radomianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości mieli dostęp do świadczeń zdrowotnych - zapewnia Karolina Gajewska.
bdb