Koronawirus. Szpital w Pionkach będzie prowadzić rehabilitację pacjentów po przebytym zakażeniu

10 maja 2021

Jak na razie to pierwsze takie miejsce w regionie radomskim. Osoby, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19 będą mogły przejść rehabilitację w szpitalu w Pionkach. Placówka rozpoczyna stacjonarne zabiegi, zmierzające do poprawy sprawności oddechowej pacjentów oraz zwiększające wydolność wysiłkową.

 

Szpital w Pionkach (fot. Starostwo Powiatowe Radom)


- Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - wyjaśnia Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.

Program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji w budynku przy ul. Harcerskiej 1. Szpital zapewni pacjentom badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne, które są niezbędne do uzyskania najlepszych rezultatów programu leczenia.

Rehabilitowany pacjent może też liczyć na zabiegi fizjoterapeutyczne, ma prawo do konsultacji z personelem medycznym oraz może skorzystać z profesjonalnej terapii psychologicznej.
Co ważne, świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania, które wystawia pacjentowi lekarz po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19.

bdb, kat

 

 
 
Tags