Kto będzie prezydentem Radomia?
Wojciech Gęsiak. Ma 52 lata, architekt, absolwent Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Pracuje we własnej firmie. Pierwszy prezydent Radomia (1990-94) po zmianach ustrojowych. Był wiceprezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich, obecnie - przewodniczący Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Działał w Porozumieniu Centrum, potem w "Ruchu Stu" i w Akcji Wyborczej Solidarność. Desygnowany na prezydenta Radomia przez Platformę Obywatelską. Żonaty, czworo dzieci.
Jakub Kluziński. Ma 30 lat, ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie (kierunek - finanse i bankowość oraz Uniwersytet Cambridge, Queens' College w Wielkiej Brytanii. Pracował w bankach w Warszawie, oraz Londynie, Frankfurcie nad Menem i The Boston Consulting Group w Warszawie. Od 2003 roku pracuje w centrali Banku PEKAO SA w Warszawie. Jest tłumaczem i redaktorem naukowym publikacji książkowych z dziedziny ekonomii, współautor "Obywatelskiego raportu o znaczeniu ekspresowej S12". Wraz z innymi rodakami założył Stowarzyszenie Radomianie w Warszawie. Działa na rzecz promocji Radomia, zainicjował odtworzenia kolekcji telefonów RWT i przekazanie jej Galerii Dziedzictwa Kulturowego Miasta Radomia. Kandyduje na stanowisko prezydenta Radomia z ramienia Kocham Radom. Kawaler.
Andrzej Kosztowniak. Ma 30 lat, ukończył Wydział Prawa i Administracji na UMCS w Lublinie i dwa kierunki na Wydziale Ekonomicznym Politechniki Radomskiej. Pracował w Urzędzie Skarbowym i prowadził zajęcia w tutejszych prywatnych szkołach wyższych: Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska i Wyższej Szkole Handlowej. Na Politechnice Radomskiej szefował NZS, zakładał. Stowarzyszenie Młodzi Samorządni. Pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy. Od roku jest członkiem PiS.. Kandyduje na stanowisko prezydenta Radomia z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Żonaty, dwoje dzieci.
Zenon Krawczyk. Ma 58 lat, uzyskał absolutorium na wydziale ekonomicznym Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie. Przez wiele lat był nauczycielem fizyki i matematyki oraz dyrektorem w radomskich szkołach podstawowych nr 15 i 17. Od 1994 r. zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani". Radny trzeciej kadencji. Wszedł do Rady Miejskiej z listy SLD, z okręgu nr 3. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Kandyduje na stanowisko prezydenta Radomia z ramienia Porozumienia Lewicy. Żonaty, dwoje dzieci.
Zdzisław Marcinkowski. Ma 56 lat, absolwent Wydziału Leśnego SGGW. Po studiach pracował w Spale oraz w Warszawskich Fabrykach Mebli, a od 1977 r. do końca 1996 w Komendzie Stołecznej Milicji, a potem Policji. W 1980 r. po ukończeniu studium podyplomowego Akademii Spraw Wewnętrznych uzyskał stopień podporucznika. Od 1997 r. do 2002 r. był komendantem wojewódzkim policji w Radomiu. Ma stopień nadinspektora. Od końca maja 2002 r. jest na emeryturze. W wyborach samorządowych w 2002 r kandydował z listy Stowarzyszenia Radomianie Razem. Poparły go także ugrupowania prawicowe. Zdobył poparcie 59 proc. wyborców. Kandyduje na stanowisko prezydenta Radomia z ramienia Radomianie Razem. Żonaty, syn.
Wiesław Mazurkiewicz. Ma 59 lat, absolwent elektrotechniki radomskiej WSi i ekonomii w Wyższej Szkole Zawodowej w Bydgoszczy. Do końca lat 80. pracował w Wojewódzkim Urzędzie Telekomunikacji, w latach 90. prowadził działalnośc gospodarczą, w latach 1999-2003 był prezesem "Radkomu", od 2004 r. pracuje w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie.Kandyduje z komitetu wyborczego "Młodość i Doświadczenie".
Bożenna Pacholczak. Ma 52 lata, z wykształcenia ekonomistka, pracowała m.in. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska, od 199r. jest dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie. Mężatka, dwoje dzieci.Jest kandydatem zgłoszonym przez PSL.
Grzegorz Skwarczyński. Ma 52 lata, absolwent zarządzania i marketingu na UW. Pracował m.in. w Zakładach Metalowych, Polmozbycie kieleckim. W latach 1998-2002 wiceprezydent Radomia. Od 2005.r. dyrektor d.s. marketingu w firmie Elmor. Żonaty, troje dzieci. Startuje jako kandydat Samoobrony.
Andrzej Stępnikowski. Ma 45 lat, absolwent historii W Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach i studiów podyplomowych z wychowania fizycznego, zarządzania oświatą, marketingu, przedsiębiorczości. Jest wiceprzewodniczącym Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania. Kandyduje na prezydenta Radomia z Radomskiego Samorządu Obywatelskiego. Żonaty,dwoje dzieci.
Adam Włodarczyk Ma 52 lata, ukończył polonistykę na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie. Od końca lat 70. i początku 80. dziennikarz "Słowa Ludu". Później – sekretarz d.s. propagandy w Komitecie Wojewódzkim PZPR w Radomiu. W 1989 r. współtworzył SdRP, a na początku lat 90. prowadził działalność prywatną. Następnie kolejno był pełnomocnikiem właściciela wydawnictwa ATW, dealerem-operatorem Opla w firmie Jędrzejczyk i project-managerem w Echo Investment. W latach 1998 - 2002 prezydent Radomia. W 2002 r został radnym trzeciej kadencji. Przegrał wybory na prezydenta w II turze ze Zdzisławem Marcinkowskim. Zdobył ponad 41 proc. poparcia. Kandyduje na stanowisko prezydenta Radomia z ramienia Wspólny Radom. Żonaty, dwoje dzieci.