Kto dostanie Nagrodę Literacką Miasta Radomia? Można zgłaszać kandydatów

30 czerwca 2021

Można  już zgłaszać książki w ósmej edycji Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Wyróżnienie przyznawane jest co dwa lata przez prezydenta. Obejmuje wydawnictwa związane z miastem lub regionem radomskim poprzez tematykę lub osobę autora i dotyczy dwóch kategorii: książki literackiej oraz naukowej/popularnonaukowej.

 

W 2019 roku nagrodę otrzymał Ziemowit Szczerek. Teraz wywodzący się z Radomia pisarz i dziennikarz zasiądzie w jury

 

Nagroda będzie wręczona w listopadzie tego roku. Jej wartość w każdej kategorii to 10 tys. zł.
W skład jury weszli w tym roku: jako przewodniczący prof. dr hab. Arkadiusz Bagłajewski oraz jako członkowie: dr Adam Duszyk, dr hab. prof. nadzw. Ewa Kołodziejczyk, Anna Skubisz-Szymanowska, Ziemowit Szczerek oraz Tomasz Tyczyński.

Do nagrody można zgłaszać książki wydane po raz pierwszy w okresie pomiędzy następującymi po sobie Radomskimi Targami Wydawnictw Regionalnych, w tym przypadku – od 1 października 2019 do 30 września 2021 roku. Kandydatów może zaproponować każdy – nie tylko wydawca, ale także osoba fizyczna. Obowiązuje pisemna forma zgłoszenia i zgoda autora.

Wniosek o przyznanie nagrody jest dostępny na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu ( www.mbpradom.pl). Trzeba go złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 12, 26-600 Radom do 30 września 2021 roku. Do wniosku należy dołączyć 6 egzemplarzy książki.

 

 

 

Tags