Reklama
Reklama
Reklama

Kto ma żytko…

13 września 2007
„Kto ma żytko ten ma wszystko” to kolejna impreza organizowana przez Muzeum Wsi Radomskiej. Tematem niedzielnego spotkania będzie zboże i jego obróbka. Najpierw żyto trzeba wymłócić

Muzeum Wsi Radomskiej organizuje trzecie już spotkanie z cyklu "Kto ma żytko, ten ma wszytko". Impreza  poświęcona będzie pozyskiwaniu i obróbce zboża, przetwórstwu ziarna na mąkę i kaszę oraz tradycyjnym wypiekom i potrawom z mąki i kaszy.

 - W niedzielę na muzealnym polu za zagrodą z Alojzowa odbędzie się pokaz orki pługiem ciągniętym przez "papaja", czyli małego ciągnika skonstruowanego samodzielnie przez rolnika z podradomskiej wsi w latach sześćdziesiątych, eksponat z naszej kolekcji maszyn rolniczych – wyjaśnia Renata Sarnowicz ze skansenu.
Odbędzie się również siew zboża, w którym będą mogli wziąć udział zwiedzający. Najmłodsi uczestnicy otrzymają zeszyty tematyczne "Ziarno na polu", "Ziarno u młynarza", "Ziarno u piekarza" z rebusami, krzyżówkami i układankami.

Cykl edukacyjny "Kto ma żytko, ten ma wszytko" jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Edukacja kulturalna i upowszechnianie kultury".

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 września o godz. 11 w Muzeum Wsi Radomskiej przy ul. Szydłowieckiej.  

Reklama