Lada dzień ruszy budowa

19 października 2007
Rusza budowa Centrum Słonecznego. Firma AIG Lincoln – inwestor - otrzymała już prawomocne pozwolenie na rozpoczęcie prac. Tak ma wyglądać aquapark

Na terenie u zbiegu ul. Chrobrego, Struga i Kelles- Krauza lada dzień rozpoczną się prace budowlane. - Na razie na plac wchodzi geodeta, trzeba wszystko wymierzyć. Kolejną sprawą jest postawienie płotu i ogrodzenie terenu – tłumaczy dyrektor d.s inwestycji AIG Lincoln Mirosław Szydelski. Równolegle będzie trwała budowa aquaparku, galerii handlowej i budynków mieszkalnych. - Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i prace będą się posuwały tak jak planowaliśmy. Chcielibyśmy na wiosnę wygrzebać się z fundamentów - mówi Szydelski.

W związku z budową kolejnych obiektów konieczne będzie też przebudowanie ukladu komunikacyjnego tej części miasta. - Nie wiemy jeszcze jak będzie to wyglądało, ponieważ rozmowy cały czas trwają. Robimy wszystko, aby niczego nie pominąć i dopiąć wszystko na ostatni guzik – wyjaśnia Szydelski.   

Z budowy centrum cieszą się nie tylko inwestorzy, ale także władze Radomia. - Dla miasta to bardzo ważna inwestycja. Nowe mieszkania, dodatkowe zaplecze rozrywkowe to bardzo dobry pomysł, aby zatrzymać młodych ludzi w Radomiu. Poprawi się także wizerunek miasta – podkreśla prezydent Andrzej Kosztowniak. - To również dodatkowe miejsca pracy – dodaje. 

Słoneczne Centrum ma powstać w ciągu czterech lat, ale dwa największe obiekty, czyli galeria handlowa, w której będzie około 150 placówek handlowych i gastronomicznych oraz aquapark, powinny być gotowe za dwa lata. Oprócz tego w centrum mają się znaleźć: wielosalowe kino, park rozrywki dla dzieci, amfiteatr, kręgielnia a także 300 mieszkań o podwyższonym standardzie, gdzie za 1 m kw. trzeba będzie zapłacić ok 5 tys. zł.