„Łaźnia. 35 lat artystycznych kąpieli”. Dzisiaj wernisaż wystawy Urszuli Świerczyńskiej

25 listopada 2022

Dzisiaj, 25 listopada o godz.18 odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach jubileuszu pod hasłem „Łaźnia. 35 lat artystycznych kąpieli”. Swoje obrazy na wystawie „Malarstwo wyobraźni” zaprezentuje Urszula Świerczyńska. Muzycznym uzupełnieniem wernisażu będzie gra na lutni w wykonaniu Adama Dzwonnika.

 

fot. Ula Świerczyńska/facebook

 

Urszula Świerczyńska urodziła się w Kielcach w roku 1991. Mieszka i pracuje w Radomiu. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Kielcach ze specjalizacją tkanina artystyczna. Pierwszych lekcji malarstwa udzielał jej Leszek Niciński, a następnie Kazimierz Witold Kielian. Przed wstąpieniem na wyższą uczelnię postanowiła podjąć prywatne lekcje u kieleckiego malarza Mirosława Benedyktowicza. W latach 2010-12 studentka Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach na kierunku wzornictwo. Studia pierwszego stopnia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku grafika ze specjalnością projektowanie graficzne ukończyła w roku 2014. Za osiągnięcia artystyczne i naukowe otrzymała w roku 2004 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2008 Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a później wiele kolejnych nagród.

O prezentowanych obrazach opowiada tak: "(...) to efekt ostatnich dwóch lat mojej pracy. Myślę, że tytuł jaki nadałam wystawie idealnie zamyka w klamrę to, co łączy wybrane przeze mnie prace. Można zauważyć, że są figuratywne i realistyczne, ale w surrealistycznej formie. Zdecydowanie jednak nie jest to surrealizm. Są to prace z wyobraźni, ale ściśle związane z moimi przemyśleniami, konkretną historią, literaturą i symboliką".

Tags