Lekarze będą składać wypowiedzenia

31 maja 2007
- Jeśli złożymy wypowiedzenia, szpital w lipcu stanie – przestrzegają strajkujący lekarze z Józefowa. - Żaden ordynator nie będzie wtedy w stanie ułożyć grafiku dyżurów – twierdzą. Lekarze zaostrzają protest


Groźba składania wypowiedzeń to odpowiedź na brak postępu w rozmowach lekarzy z rządem. - Pierwsze wypowiedzenia mogą wpłynąć do dyrekcji w ciągu najbliższych dni – zapowiada dr Pior Roczniak, szef związku zawodowego lekarzy w WSzS. - Prowadzimy jeszcze konsultacje z prawnikami, ponieważ chcemy opracować system wzajemnych zabezpieczeń, tak by nie wycofał sie z raz podjętej decyzji. Ma temu służyć podpisanie weksli.Piotr Roczniak

Dr Roczniak podkreśla, że wielu lekarzy ma do wykorzystania zaległe urlopy. - To jest często 50-60 dni. Wystarczy, że zaczną masowo z nich korzystać – mówi. Ilu specjalistów jest gotowych do złożenia wypowiedzeń? -  Mam tutaj 130 ankiet, wypełnionych jeszcze przed strajkiem – pokazuje doktor. - Wszyscy są „za”. Do tego trzeba jeszcze doliczyć kolegów z czterech kolejnych oddziałów.

Szef związku lekarzy w szpitalu na Józefowie zaznacza jednak, że decyzja o złożeniu wypowiedzenia nie należy do łatwych. - Są różne sytuacje życiowe, rodzinne – tłumaczy P. Roczniak.

Związki lekarzy w radomskich szpitalach konsultują sie ze sobą, wypowiedzenia chcą składać także lekarze ze szpitala przy ul. Tochtermana i z Krychnowic. O proteście dyskutują także pielęgniarki i położne.