Lekarze z Józefowa głodują

27 września 2007
Dziesięciu lekarzy ze szpitala na Józefowie rozpoczęło strajk głodowy. W krótce ma do nich dołączyć kolejnych 30. - Nie pozwolimy się zastraszyć - twierdzą medycy.  Dr Julian Wróbel


Jak wyjaśnia dr Julian Wróbel ze szpitalnego komitetu strajkowego właśnie 40 osób zapisało się na liście do  udziału w głodówce. -  To jest protest przeciwko zastraszaniu lekarzy. Głodują ci koledzy, którzy nie złożyli wypowiedzeń i to na ich barkach będzie 1 października spoczywać obowiązek zajęcia się pacjentami. Obliczyliśmy, że w szpitalu pozostanie wtedy 38 lekarzy. Część bowiem jest na zwolnieniach lekarskich, w tej grupie są też koleżanki w ciąży, które obawiają się o swoje zdrowie.

Zdaniem dr Wróbla dyrekcja szpitala podjęła też bezprawnie decyzję o stworzeniu w placówce dwóch zespołów: ostrego i zachowawczego (w ich skład mają wchodzić medycy ze wszystkich oddziałów). - Takie uprawnienia ma tylko wydział zarządzania kryzysowego - twierdzi Wróbel.

Nie wiadomo czy dziś odbędą się rozmowy komitetu strajkowego z dyrekcją. - Dowiedzieliśmy się, że dyrekcja pojechała do wojewody. Na razie nie mamy żadnych informacji, czy do negocjacji dojdzie. Podobno jutro ma być w Radomiu minister Religa. Ale oficjalnie o tym nie wiemy - twierdzi Wróbel.