„Letnia serenada” z wiolonczelą w roli głównej

1 czerwca 2015

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w środę (3 bm.) godz. 18 na koncert pt. „Letnia serenada”, w którym wystąpią uzdolnione panie z dwóch uczelni muzycznych – w Warszawie i Bydgoszczy.

Agata Sribniak

Agata Sribniak

Orkiestrą dyrygować będzie Agata Sribniak, dyplomantka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Wojciecha Michniewskiego, natomiast na wiolonczeli zagra Krystyna Wiśniewska, studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Bauera.

Agata Sribniak, urodziła się w 1991 roku w Lublinie, gdzie ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. K. Lipińskiego w klasie fortepianu p. Małgorzaty Krzemińskiej-Sribniak. Od 2010 jest studentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu dr. Bartłomieja Weznera oraz w 2012 podjęła studia na drugim kierunku jakim jest dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie prof. Wojciecha Michniewskiego. Podczas studiów wielokrotnie angażowała się w różnego rodzaju przedsięwzięcia. Dwukrotnie była inicjatorką studenckiego projektu pod nazwą Moc-Art, podczas którego miała okazję występować w podwójnej roli: pianistki i dyrygenta. W programie: Edward Grieg: Suita z czasów Holberga op. 40, Józef Haydn: Koncert wiolonczelowy C-dur, Piotr Czajkowski: Serenada na smyczki op. 48. Bilety w cenie 9 zł do nabycia w kasie ROK. (kat)

Tags