Reklama
Reklama

Literacka Wiosna podróżna

20 marca 2007
XXX Radomska Wiosna Literacka rozpoczyna się dzisiaj. To jubileusz najstarszej tego typu imprezy w kraju organizowanej przez bibliotekę. Większość imprez odbędzie się w bibliotece


- I już z tych dwóch powodów jest warta zauważenia - podkreśla dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu Anna Skubisz. - To ogromna zasługa naszych poprzedników i obecnych pracowników biblioteki.

Trzeci powód, dla którego Wiosna Literacka jest godna zainteresowania to motyw przewodni tegorocznej edycji: podróże. - Dlatego zapraszamy m.in. na spotkanie z tak znanym podróżnikiem i pisarzem jak Olgierd Budrewicz oraz dziennikarzem i korespondentem wojennym - Wojciechem Jagielskim z "Gazety Wyborczej" - zachęca dyr. Skubisz. - Również spotkaniom dla dzieci i młodzieży będzie przyświecał ten sam motyw. Nawiązaniem do poprzednich "Wiosen" będzie natomiast środowy koncert Wolnej Grupy Bukowina. przypomnę, że w minionych latach występowali u nas m.in. Leszek Długosz, Marek Grechuta, Grupa "Pod Budą", Anna Szałapak.

"Wiosna" potrwa do piątku 22 bm. Szczegółowy program w Kalendarzu imprez.