Lotnisko w Radomiu. Logo symbolizuje „nowoczesność” i „zaufanie”

10 stycznia 2022

Radomskie lotnisko ma już swoje logo. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze rozstrzygnęło konkurs na realizację projektu graficznego i elementów systemu identyfikacji wizualnej dla powstającego portu. Wygrała koncepcja zaproponowana przez agencję Bprog.

 

Wizualizacja: PPL

 

"Główny element logotypu skonstruowany jest z symboli kojarzących się z lotami, różnymi kierunkami świata, drogą, słońcem, bezpieczeństwem, a razem tworzy energiczną i pozytywną całość. Nowoczesny krój typografii zapewnia profesjonalny i ciepły odbiór. Wpisuje się w rodzinność oraz wakacyjność - tak proces tworzenia projektu graficznego opisali jego autorzy.

Koncepcja została zaprojektowana w kolorach żółtym oraz niebieskim. "Intensywny żółty kolor symbolizuje nowoczesność, otwartość i radość. Niebieski kolor oznacza zaufanie, godność, a w podróżach lotniczych kojarzy się niebem i oceanem. Oba kolory i ich odcienie tworzą idealne połączenie" - czytamy na profilu lotniska na Faceboku.

Przypomnijmy: w  warunkach konkursu na opracowanie logo PPL zaznaczył, że znak identyfikacyjny radomskiego portu powinien mieć charakter "rodzinny, wakacyjny, czarterowy".

bdb

Tags