Lotnisko w Radomiu. Stawki opłat dla przewoźników mogą być sporo niższe

25 listopada 2021

W jaki sposób radomskie lotnisko może przyciągnąć przewoźników, touroperatorów i samych pasażerów? Przede wszystkim atrakcyjnym cennikiem – stawki opłat w Radomiu mogą być nawet trzy razy niższe niż w Warszawie – wynika z wypowiedzi prezesa PPL dla portalu Fly4free.pl.

 

Terminal na radomskim lotnisku jest w budowie

 

W rozmowie z portalem Stanisław Wojtera podkreśla, że "nowe lotnisko będzie miało wiele zalet, w tym to, że będzie dobrze skomunikowane z Warszawą" - uważa prezes PPL. "Ludzie obawiają się odległości, ale tak naprawdę ważna nie jest odległość, ale czas dojazdu. A po modernizacjach torów i drogi czas podróży z Warszawy wyniesie 60-75 minut. Będzie można tu komfortowo dojechać koleją czy samochodem, więc ten czynnik będzie jak najbardziej akceptowalny" - mówi Wojtera. Powtarza stawiana już wcześniej tezę, że gdy wróci normalny ruch lotniczy, na Lotnisku Chopina nie będzie miejsca dla czarterów.

Prezes Wojtera został zapytany również o cennik opłat na radomskim lotnisku. "Cennika jeszcze nie ma, ale mocno sondujemy rynek, rozmawiamy z kontrahentami i przysłuchujemy się, jakie ceny są akceptowalne. Ale jednocześnie liczymy nasze koszty, aby wszystko udało się spiąć" - brzmi odpowiedź. Szef PPL zdradza, że stawki mogą być dwa, a nawet trzy razy niższe od tych obowiązyjących w Warszawie.

Odczarować złą legendę

Jednocześnie Wojtera przyznaje, że właściciel lotniska musi się "zmierzyć z pewną złą legendą Radomia, wynikającą z pierwszego otwarcia tego portu, które było kompletnie nieudane. I dziś wszyscy pewnie myślą, że będzie tak samo. Ale jednocześnie widzę kontrahentów, którzy przyjeżdżają tu i mówią: nie, to będzie zupełnie inna jakość i zupełnie inne lotnisko z większym potencjałem. I gdy tu przyjeżdżają, zmienia się ich nastawienie".

Prezes PPL zapowiada, że jeszcze w tym roku poznamy kolejnych touroperatorów, którzy zadeklarują loty z Radomia. - Będą to przedstawiciele dużego biura podróży i jesteśmy blisko tego, by podpisać także z nimi kolejny list intencyjny - zdradza.

-  Na pewno Lotniska Chopina będzie dużo droższe i będą (touroperatorzy - przyp. red.) decydowali na temat swojej siatki tak, jak będzie im to wychodziło z kalkulacji. Myślę, że jest to też trochę w naszych rękach – im szybciej i lepiej uda nam się odczarować tę złą legendę Radomia i pokazać, że to jest fajne i nowoczesne lotnisko, tym łatwiej biurom podróży będzie sprzedawać wycieczki z Radomia. Dzisiaj jest tak, że niektórzy chcą latać tylko z Chopina i nie patrząc na koszty, szukają wycieczek tylko z tego lotniska. Są też tacy, którym jest wszystko jedno. Myślę, że Radom musi do siebie przekonać pasażerów – będą tacy, którzy nie będą nam ufali na początku, ale myślę, że w końcu się do nas przekonają - mówi Stanisław Wojtera.

oprac. bdb
 

 

Tags