Reklama
Reklama

Lotnisko w Radomiu. Więcej letnich kierunków, ale do Paryża nie polecimy już w styczniu

27 listopada 2023

O takiej sytuacji mawia się „mieszane uczucia”. Od końca czerwca LOT uruchomi nowe trasy z lotniska w Radomiu do macedońskiej Ochrydy i Podgoricy, wznowi również sezonowe połączenia do Tirany i greckiej Prewezy, będzie też można polecieć m.in. do Barcelony, ale z rozkładu całkowicie wypadną połączenia do Paryża.

 

fot. PPL

 

System rezerwacyjny narodowego przewoźnika prześledził portal fly4free. Z jego informacji wynika, że ostatni lot z paryskiego portu Charlesa de Gaulle'a do Radomia zaplanowano na 6 stycznia 2024 r. Jak już pisaliśmy, LOT już teraz ograniczył połączenia do Francji do jednego w tygodniu. Powodem takiej polityki mogą być m.in. problemy lotniska w Paryżu, przepustowość którego znacznie się ostatnio zmniejsza.

Startujemy do Larnaki, Ochrydy i Podgoricy

W zimowej siatce lotów z Radomia pozostaną stałe rejsy do Larnaki na Cyprze (pierwszy, samolotami Wizz Air) zaplanowano na 13 grudnia) oraz dwa czarterowe połączenia z Egiptem do Sarm el-Szejk (poprzez biuro Anex Tour z Skyline) i Taby (od 27 grudnia z Itaką).

W sezonie letnim 2024 LOT będzie w dalszym ciągu latał do Rzymu, jednak wciąż będą to dwa loty tygodniowo. Zmieni się też nieco ich rozkład: od kwietnia do stolicy Włoch polecimy z Radomia w środy i soboty, od 24 czerwca rozkład ulegnie wakacyjnej korekcie i polecimy na tej trasie w poniedziałki i soboty, a od 2 października znów LOT będzie oferował loty w środy i soboty.

Od 14 czerwca 2024 r. LOT wznowi też połączenie do greckiej Prewezy i będzie je wykonywać w każdy  piątek, a ostatni lot na tej trasie zaplanowany jest na 20 września.

Natomiast loty do Ochrydy wystartują 24 czerwca i będą realizowane raz w tygodniu – do 30 września. Z taką samą częstotliwością LOT będzie też latał na innych trasach, które znalazły się w systemie rezerwacyjnym. Nie jest to jedyna nowość w siatce radomskiego lotniska na lato, bo już 23 czerwca LOT uruchomi loty do Podgoricy. W tym przypadku loty zaplanowane są w każdą niedzielę, a ostatni lot na tej trasie zaplanowano na 29 września.

Kiedy Wielka Brytania?

23 czerwca LOT uruchomi, podobnie jak w minione wakacje, rejsy do Albanii (Tirana). Będą się odbywały raz w tygodniu.

Należy też dodać, że siatkę połączeń radomskiego portu uzupełnią loty czarterowe (także realizowane przez LOT na zlecenie biur podróży). Już teraz można kupić wycieczki do Barcelony, na Kretę i Santoryn. Pojawiały się również nieoficjalne jeszcze informacje, że w przyszłe wakacje polecimy z Radomia także do Tunezji.

Podróżni, przede wszystkim mieszkańcy Radomia i regionu radomskiego cały cza czekają na połączenia do Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, a więc do krajów, gdzie mieszkają ich bliscy. Ciągle też mają nadzieję, że więcej - i właśnie w tych kierunkach - lotów w sezonie letnim zaoferuje Wizz Air.

bdb

Tags