Magistrat ujawnił nazwiska kandydatów

4 stycznia 2008
Znamy nazwiska kandydatów na dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu. Miasto, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, że nie będzie ich ujawniać, opublikowało je na swojej stronie internetowej. Teatr czeka na dyrektora

Przypomnijmy: o stanowisko szefa radomskiej sceny ubiega się 12 osób, wszyscy są spoza Radomia. Kolejno są to: Jacek Zembrzuski, reżyser i wykładowca z Warszawy; Czesław Sieńko - aktor i lalkarz, były dyrektor teatru Baj Pomorski w Toruniu; Andrzej Maria Marczewski - reżyser, kierował teatrami w Płocku, Wałbrzychu, Bydgoszczy i Rozmaitości w Warszawie, ostatnio pracował w Teatrze Nowym w Łodzi. Następni kandydaci to: Waldemar Matuszewski reżyser i radny (PiS) z Brwinowa, gdzie mieszka; kierował teatrami: w Zielonej Górze i Polskim w Poznaniu, Andrzej Możdzonek (także z Brwinowa), absolwent PWST w Warszawie, Kamila Michalska, aktorka grająca m.in. w Toruniu, Gdyni i Poznaniu. Na liście zainteresowanych stanowiskiem są też: Jacek Papis, który jako reżyser współpracował z radomskim teatrem, Aleksandra Jankowska z Warszawy, najmniej znana kandydatka, Zbigniew Rybka z Teatru Siemaszkowej z Rzeszowa (był tam m.in. dyrektorem), Zbigniew Buck, od wielu lat dyrektor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. O fotel szefa radomskiej sceny ubiegają się też: Mariusz Pilawski - aktor z Łodzi, współpracownik tamtejszego Teatru Nowego oraz Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Piotr Jędrzejczak - reżyser, były dyrektor teatru w Zielonej Górze.

Komisja konkursowa, której przewodniczy wiceprezydent Ryszard Fałek, spotka się ze wszystkimi kandydatami 8 stycznia. Od przebiegu tych rozmów zależy kto otrzyma posadę dyrektora Powszechnego. Teraz, tymczasowo kieruje nim Tadeusz Kobiałko, wieloletni "techniczny" sceny, ponieważ pełniący obowiązki dyrektora Jarosław Tochowicz 1 stycznia pożegnał się z Radomiem.