„MaIczewski” i Elektrownia na niedzielę. Będzie oprowadzanie kuratorskie i finisaż

10 marca 2023

Dwa kulturalne wydarzenia w Radomiu w niedzielę. Do wyboru, bo oba zaplanowano na godz.12. Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Malczewscy. Spotkanie Artystów”, a Elektrownia na finisaż ekspozycji pt. „Suma naszych pragnień”.

 

Po wystawie oprowadzać będzie Ewa Nosowska (fot. Muzeum im. Jacka Malczewskiego)


 
W muzeum będzie szansa na bliższe poznanie zarówno szczegółów z życia, jak i twórczości Malczewskich - Jacka i Rafała. Relacje, życiowe wybory, rozterki i pasje obu malarzy, ojca i syna przybliżą kuratorki: Paulina Szymalak-Bugajska i Ewa Nosowska.

Trzon ekspozycji stanowią prace ze zbiorów własnych Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz depozyty z kolekcji prywatnych. Prezentację wzbogacają obiekty wypożyczone z Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem i z Muzeum KUL.

O wystawie opowiedzą artyści

 

fot. Marcin Kucewicz/MCSW Elektrownia

 

Finisaż w Elektrowni będzie już ostatnią okazją do zapoznania się z pracami trójki wyjątkowych artystów młodego pokolenia: Moniki Chlebek, Dawid Czycza i Wiktora Gałki.

Wystawa jest inicjatywą kolektywną, jednak podzieloną na trzy oddzielne, autonomiczne prezentacje. Doświadczenia życiowe i obserwacja rzeczywistości skutkują konkretnymi przemyśleniami. Mimo iż w wielu przypadkach te refleksje są tożsame, to w przełożeniu na język sztuki stają się odrębnymi, niezależnymi bytami.

O ekspozycji opowie kurator Paweł Witkowski oraz artyści - Wiktor Gałka i Dawid Czycz.

Wstęp 6 zł.

Tags