
I właśnie w drugą środę maja (10) kinomani zobaczą „Komunię” w reżyserii Anny Zameckiej. Uroczystość pierwszej komunii niepełnosprawnego brata staje się pretekstem dla Oli - czternastolatki obarczonej niewspółmierną do wieku odpowiedzialnością - by jej rozbita rodzina zasiadła razem przy jednym stole.
Poruszający, głośny dokument, który zdążył już zostać uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami.
Kolejny dokument w KDF to (17 maja) "Zacheusz" w reżyserii Piotra Buczaka i Pawła Putona. Film opowiada historię niezwykłych losów Zacheusza Pawlaka - harcerza, żołnierza Armii Krajowej, więźnia Majdanka, po wojnie znanego radomskiego lekarza. Dokument, przygotowany w całości przez "Resursę Obywatelską", zawiera wiele fabularyzowanych scen z książki Pawlaka "Przeżyłem..." poświęconej wojennym przeżyciom autora.
Na przedostatnim majowym seansie (24 maja) obejrzymy film „Paterson” w reżyserii Jima Jarmuscha. To z kolei opowieść o kierowcy autobusu, który prowadzi szczęśliwe życie u boku żony Laury, tworząc wiersze inspirowane zaobserwowanymi w pracy wydarzeniami.
Mistrz Jarmusch z właściwym sobie wyczuciem zamienia kolejne sceny filmu w eleganckie miniatury z dramaturgią i dyskretnym humorem. Lektura obowiązkowa.
I wreszcie w końcówce miesiąca (31 maja): „Amerykańska sielanka”w reżyserii znanego aktora Ewana McGregora.
W spokojnej dzielnicy zwyczajna amerykańska rodzina prowadzi szczęśliwe życie. Do momentu, kiedy w mieście dochodzi do zamachu terrorystycznego, a główną podejrzaną staje się córka przykładnej rodziny.
Ten ciekawy debiut wybitnego aktora, odtwarzającego w filmie rolę ojca, wyświetlany jest w ramach IX Radomskiego Festiwalu Filozofii "Okna" im. prof. Leszka Kołakowskiego; tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest obecność zła w świecie.
Projekcje w KDF-ie odbywają się w o godz. 12 i 18.