Malarstwo Jana Szczepkowskiego w Łaźni. „Zdaję się na instynkt tworzenia”

8 kwietnia 2022

Łaźnia (ul. Żeromskiego 56) zaprasza dzisiaj, 8 kwietnia o godz. 17 na wystawę „Malarstwo” Jana Szczepkowskiego.”Podczas malowania zdaję się na instynkt, wrażenia, odczucia i doświadczenie, którego efektu nie jestem w stanie do końca przewidzieć” – podkreśla artysta.

 

Na wystawę zaprasza Łaźnia

 

Jan Szczepkowski urodził się w 1975 roku w Sanoku, gdzie mieszka i pracuje. Malarz nurtu neoromantycznego. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych. W 2003 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, uzyskując dyplom z malarstwa w pracowni profesora Jacka Waltosia. Zajmuje się malarstwem i pracą pedagogiczną.

"Podczas malowania zdaję się na instynkt, wrażenia, odczucia i doświadczenie, rozpoczynam proces tworzenia, którego efektu nie jestem w stanie do końca przewidzieć. I to mnie tak naprawdę najbardziej pociąga w malowaniu. Nieprzewidywalność, tajemnica która dzieje się, powstaje na moich oczach. Pracuję zatem, zmieniając, modyfikując motyw, aż do momentu kiedy w pewnym sensie sam obraz podpowie mi moment, kiedy trzeba powiedzieć stop" - opisuje artysta.

Tags