• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mało wolnych miejsc w szpitalach dla pacjentów covidowych. „Zwolnione łóżko od razu ktoś zajmuje”

6 kwietnia 2021

Niewiele miejsc dla pacjentów zarażonych koronawirusem pozostaje wolnych w szpitalu w regionie radomskim. Niemal wszystkie łóżka covidowe zajęte są w szpitalu tymczasowym w Radomiu. Ponad miarę przepełniona jest placówka w Kozienicach. Dodatkowo, chorych na COVID-19 nie będzie już przyjmował szpital w Pionkach.

 

Szpital w Pionkach nie przyjmuje  już pacjentów z koronawirusem (fot. Starostwo Powiatowe Radom)

 

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa obecnie 139 pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym 15 pod respiratorami. Kolejnych 70 osób leczy szpital tymczasowy, wszystkich łóżek ma 80.

Zgodnie z najnowszą decyzją wojewody mazowieckiego, oddział wewnętrzny szpitala przy ul. Harcerskiej w Pionkach przestaje pełnić funkcję covidowego.  - Obecnie będzie tam prowadzona m.in. dezynfekcja. Pacjenci niecovidowi mają być tam przyjmowani od 8 kwietnia. Na oddziale pozostaną tylko trzy łóżka dla chorych z podejrzeniem zakażenia COVID-19 - informuje rzecznik starosty radomskiego Marcin Genca.

Z kolei w szpitalu w Iłży, który działa w trybie hybrydowym, dla pacjentów covidowych jest nadal przeznaczonych 59 łóżek, w tym 6 respiratorowch oraz 3 obserwacyjne.  - Dzisiaj rano było tam wolne 1 łóżko podstawowe oraz 1 respiratorowe - wylicza rzecznik.

Nie lepiej jest w szpitalu w Przysusze, gdzie znajduje się 45 łóżek. - Czterech pacjentów przebywa teraz pod respiratorami, 3 kolejne urządzenia mamy na razie wolne - mówi dyrektor placówki Julian Wróbel. Podkreśla, że na każde zwolnione łóżko, niemal od razu trafia kolejny pacjent.

Przepełniony jest również szpital w Kozienicach. Jak poinformował starosta kozienicki Andrzej Jung, wprawdzie placówka dysponuje 100 miejscami dla chorych na COVID-19, ale teraz hospotalizowane są w niej102 osoby z koronawirusem, czyli 2 ponad normę. Wszystkie respiratory są zajęte.

kat, bdb

 
 
 

 

 
Tags