Marta Michalska-Wilk zastąpiła Jerzego Zawodnika w kolegium prezydenckim. „Wszystko się kiedyś kończy”

13 marca 2023

Przewidywania i przecieki potwierdziły się. Marta Michalska-Wilk zastąpiła Jerzego Zawodnika na stanowisku wiceprezydenta Radomia. Zmianę w kolegium potwierdził Radosław Witkowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

 

Prezydent Witkowski powołał Martę-Michalską-Wilk na swojego zastępcę (fot. Łukasz Wójcik/UM Radom)

 

Prezydent dziękował Jerzemu Zawodnikowi za niemal osiem lat współpracy i za to, że przez ten czas musieli się "wspólnie pomęczyć". Nie oznacza to jednak, że Witkowski źle ocenia Zawodnika. Wprost przeciwnie.

Misja się zakończyła

- Wczoraj Jerzy Zawodnik zakończył misję na stanowisku wiceprezydenta i to było trudne, ale bardzo owocne osiem lat. Wiele sukcesów na koncie pana prezydenta, wiele projektów, które bezpośrednio wpływały na jakość życia radomian - mówił Radosław Witkowski dziękując przede wszystkim za doprowadzenie przez Zawodnika do otwarcia Centrum Rehabilitacji, za realizację programu LIFE (czyli m.in. zalewu na Borkach, nowego zbiornika na osiedlu Nad Potokiem, infrastrukturę "zieloną" i "niebieską"), program Siła w Seniorach i przeprowadzenie szpitala przez pandemię.

Aktywna na rzecz radomian

Marta Michalska-Wilk swoje stanowisko obejmuje jutro.  Prezydent Witkowski zaznaczył, że nie trzeba jej szczegółowo przedstawiać, bo jest ona aktywna od lat pracując na rzecz radomian i radomskiego samorządu. - Ma wykształcenie prawnicze, skończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski, jest  nieprzerwanie radną rady miejskiej od 2014 r., w poprzedniej kadencji była przewodniczącą komisji gospodarki, a w aktualnej kierowała klubem radnych Koalicji Obywatelskiej - przypomniał Radosław Witkowski. Zaznaczył, że Michalska-Wilk zabiegała m.in. o wprowadzenie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym znieczuleń zewnątrzoponowych przed porodem, jest też inicjatorką finansowania z budżetu miasta procedury in vitro dla mieszkańców Radomia.

Michalska-Wilk przejmie po Zawodniku także jego dotychczasowe kompetencje: politykę zdrowotną, społeczną i senioralną oraz ochrony środowiska. Jako jedno z najważniejszych zadań wiceprezydent Michalskiej-Wilk prezydent wymienił rozbudowę SOR w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

- Czuję ogromną odpowiedzialność, ale i satysfakcję z tego, że jako wiceprezydent będę miała szansę okazję pracować na rzecz radomian. Pracować na rzecz miasta, które kocham - mówiła Michalska-Wilk dziękując Radosławowi Witkowskiemu za zaufanie. - Deklaruję ciężką pracę i to, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby sprostać postawionym przede mną zadaniom - zapewniała nowa wiceprezydent.

Będzie zastępcą dyrektora

Jerzy Zawodnik zapewniał, że sam poprosił prezydenta o to, by mógł zakończyć swoją pracę w magistracie i przejść do RSS. Jak pisaliśmy, na razie będzie zastępcą dyrektora, a po przejściu Marka Pacyny na emeryturę - dyrektorem szpitala. - Ma odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i kwalifikacje - zapewniał prezydent Witkowski.

- W życiu tak jest, że zmiany są nieuniknione: coś się kończy, coś się zaczyna. Wczoraj zakończyła się moja misja w urzędzie, ale cały czas pozostaję do dyspozycji mieszkańców Radomia i mam nadzieję, że w nowym miejscu swoją energię, pomysły i kompetencje będę mógł przełożyć na lepsze usługi zdrowotne dla mieszkańców - podkreśla Jerzy Zawodnik.

Zmiany w radzie miejskiej

Marta Michalska-Wilk zrzekła się mandatu radnej. Jej miejsce w radzie zajmie Piotr Szprendałowicz. przewodniczącą klubu radnych Koalicji Obywatelskiej została Wioletta Kotkowska.

Michalska-Wilk nie chciała jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy będzie kandydowała jesienią w wyborach do sejmu albo senatu. - Na razie skupiam się na nowym zadaniu - przekonywała.

Bożena Dobrzyńska

Tags