
Tech-Project skorzystał z pakietu wsparcia przedsiębiorczości „Progres” oferowanego przez Radomską Strefę Gospodarczą. Firma wydzierżawi również grunt za 1 proc. opłaty.
- Istniejemy na rynku od 2010 roku. Zajmujemy się produkcją części precyzyjnych do maszyn, urządzeń i pojazdów głównie dla klientów w Niemczech i Szwajcarii. Obecna powierzchnia firmy przy ul. Tartacznej jest dla nas za mała, dlatego chcemy się rozbudować. W pierwszym etapie zagospodarujemy 1000 m kw, potem w razie potrzeb - kolejne - wyjaśnia prezes Techno-Projectu Karol Miąskiewicz. Nowa hala ma powstać w ciągu dwóch lat; znajdzie w niej pracę 15 osób, głównie operatorzy obrabiarek sterowanych numerycznie.
Wiceprezydent Jerzy Zawodnik podkreśla, że pakiety oferowane przez Radomską Strefę Gospodarczą to nie jedyne formy wspierania przedsiębiorczości w mieście. Osoby chcące dopiero rozpocząć własną działalność gospodarczą mogą np. skorzystać z preferencyjnych pożyczek oferowanych przez stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości.
– Tak zrobił Tech-Project. To pokazuje, że od wzięcia takiej pożyczki można zacząć prowadzenie firmy, która z biegiem czasu osiągnie znaczący sukces, rozwinie się i dalej będzie mogła uzyskiwać wsparcie w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej – zaznacza wiceprezydent.
- Pożyczka przeznaczona jest dla osób zatrudnionych, nieaktywnych zawodowo oraz bezrobotnych. Mogą ubiegać się o nią osoby mieszkające na terenie województwa mazowieckiego i nieprowadzące działalności przez ostatnie 12 miesięcy – powiedział Jarosław Żurowski, przedstawiciel Radomskiego Centrum Przedsiębiorczości.
RCP pomaga w wypełnieniu wniosku o udzielenie pożyczki. Maksymalnie można otrzymać 50 tys. zł.
bdb, kat