Mija 2021 r. Prezydent Radomia: Kolejne pozytywne zmiany w mieście

31 grudnia 2021

– Mimo pandemii i finansowych ograniczeń z jakimi borykają się samorządy w całym kraju był to kolejny rok pozytywnych zmian w naszym mieście – uważa prezydent Radomia Radosław Witkowski, podsumowując 2021 r.

 

Hala została wreszcie oddana (fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

Jako ważne wydarzenie prezydent wymienia oddanie - jak przyznaje "wreszcie" - do użytku hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga. - Zrealizowaliśmy również szereg inwestycji drogowych - warto tu przywołać drugi etap budowy trasy NS, czy ul. Szydłowiecką i tak bardzo oczekiwaną przez przedsiębiorców ul. Marii Fołtyn - wymienia prezydent. Dodaje, że oprócz tych dużych inwestycji, zrealizowanych zostało kilkanaście mniejszych, ale mających duże znaczenie dla społeczności lokalnych, takich jak utwardzenie ulic, które do tej pory były gruntowymi. Takie jak Jagodowa, Skarbowa, Gęsia czy Racławicka. Miasto nie zapomniało też o rowerzystach.

- Ruszyła budowa nowego żłobka przy ul. Batalionów Chłopskich i przedszkola przy ul. Kujawskiej. Radomianie bardzo czekali na koniec modernizacji zalewu na Borkach i to nam się udało. To pierwszy pełny sezon letni, kiedy mogliśmy korzystać i cieszyć się czystą wodą i czystymi plażami. Kontynuujemy proces rewitalizacji Miasta Kazimierzowskiego; coraz więcej dzieje się w Kamienicy Deskurów, ale też zakończyły się modernizacje kolejnych kamienic, m.in. przy Rynku 12 - mówi prezydent.

Radosław Witkowski zaznacza, że miasto tworzy także dobry klimat dla inwestycji gospodarczych. - I tak powstaje strefa przemysłowa na Wincentowie, to szansa na kolejne, dobrze płatne miejsca pracy. W 2021 r. inwestowaliśmy w nowoczesny tabor komunikacji publicznej. Nowe autobusy zero- i niskoemisyjne, które wprost wpływają na to, że powietrze w naszym mieście będzie zdecydowanie lepsze - przypomina Radosław Witkowski. W tym kontekście wymienia też inwestycję w Radomskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, która pozwoli na zmniejszenie emisji pyłów, siarki i azotów do powietrza.

Prezydent zwraca również uwagę, że kolejna spółka - Wodociągi Miejskie - od lat prowadzi modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej.

- Warto wspomnieć też o sukcesach sportowych. Piłkarze  Radomiaka awansowali do ekstraklasy, czym poszerzyli krąg drużyn sportowych, które z powodzeniem promują Radom w najwyższych klasach rozgrywkowych - zauważa Witkowski.

Wśród wydarzeń kulturalnych prezydent zwraca uwagę na organizowany po raz pierwszy Free (Ra)dom Festival - przedsięwzięcie, które wzbogaca kalendarz czerwcowych imprez i który ma dawać szansę radomskim artystom i zapraszać artystów z całej Polski.

 

Tags