Ministrowie do Puszczy

30 października 2007
Ministrowie leśnictwa z 46 europejskich krajów  przyjeżdżają dziś do Puszczy Kozienickiej. Tu odbywa się sesja terenowa konferencji "Lasy do lepszego życia”  Ministerialnego Procesu Ochrony Lasów w Europie.  Ministrowie przyjadą do Puszczy


Uczestnicy sesji po za szefami resortów odpowiedzialni za leśnictwo z Europy i przedstawiciele Komisji Europejskiej zapoznają się z zagadnieniami gospodarki wodnej w Puszczy Kozienickiej, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego i przebudowy drzewostanów. - Nasi goście będą mogli zobaczyć m.in. rezerwaty Ponty i Królewskie Źródła. Wybór Puszczy Kozienickiej na miejsce sesji terenowej świadczy o niezwykłych walorach przyrodniczych naszych lasów. Jest także dowodem wysokiej oceny pracy radomskich leśników – wyjaśnia rzecznik prasowy RDLP w Radomiu Mariusz Turczyk.

Wizyta ma być doskonałą okazją do promocji Puszczy Kozienickiej. - W związku z tym wydaliśmy specjalny folder o lasach  administrowanych przez radomską RDLP, ze szczególnym uwzględnieniem Puszczy Kozienickiej. Folder został przygotowany w języku polskim i angielskim. Uczestnicy sesji otrzymają także film o leśnym kompleksie promocyjnym Puszcza Kozienicka i materiały na temat Nadleśnictwa Kozienice – podkreśla Turczyk.

Sesja terenowa rozpocznie się około godz. 10 w ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej w Jedlni Letnisko. Mogą w niej wziąć udział wszyscy zainteresowani.