Monumentalne rzeźby Ursuli von Rydingsvard w Orońsku. Wernisaż w sobotę

2 września 2021

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza w sobotę, 4 września na uroczysty wernisaż wystawy Ursuli von Rydingsvard ” Tylko Sztuka”. Początek o godz. 14 przed pałacem Józefa Brandta. Od niedzieli, 5 września będzie można dojechać na wystawę autokarem.

 

Ursula von Rydingsvard (fot. Materiały prasowe/CRP w Orońsku

 

Andrzej Szczerski: „Twórczość Ursuli von Rydingsvard pokazuje w jaki sposób można pozostać artystką z Polski, bez względu na miejsce zamieszkania. Jej dzieła to nie tylko oryginalna autobiografia artystki, o czym świadczą zwłaszcza tytuły prac, przywołujące nazwy dziecięcych zabaw, imiona członków rodziny czy używane w rodzinnymi domu powiedzenia. Artystka posiada wyjątkową umiejętność wykorzystania autobiograficznej historii do tworzenia dzieł sztuki o uniwersalnym przesłaniu."

W niedzielę, 5 września o godz.12 po wystawie będzie oprowadzała sama artystka.

W każdą niedzielę od 5 września do 17 października będzie można dojechać do CRP w Orońsku autokarem z Warszawy. Autobus wyjeżdża z parkingu na tyłach Zachęty Narodowej Galerii Sztuki przy ul. Burschego. W programie m.in. zwiedzanie wystawy w muzeum, parku i Oranżerii oraz udział w warsztatach edukacyjnych.

Szczegóły na: https://rzezba-oronsko.pl/autobusem-z-warszawy-do-centrum-rzezby-polskiej-w-oronsku/

 

 

 

Tags