Muzyka alternatywna w „Czekoladzie”

16 marca 2010
Kolektyw Inicjatyw Kulturalnych Metamateria zaprasza 20 bm. (sobota) do Bufetu Artystycznego "Czekolada" na projekt Mikrostruktury. Jjak zapowiadają organizatorzy, ma on za zadanie poszerzenie wiedzy i świadomości odbiorcy na temat alternatywnej w szerokim tego słowa znaczeniu, a niekiedy awangardowej muzyki elektronicznej i twórców niezależnych.


Aggtelek (Warszawa, glitch, soundsculpture).W ramach jednoosobowego projektu "Aggtelek", Adrian Piasecki od kilku lat zajmuje się poszukiwaniem nowych form ekspresji muzycznej wykorzystując do tego środki wyrazu oferowane przez współczesną muzykę elektroniczną. W swoich eksperymentach wykorzystuje wiele elementów z różnych nurtów szerokopojętej, nowoczesnej muzyki eksperymentalnej.
Wystąpił m.in. w Londynie podczas "Alternative Experimental Night" (w The Dry Bar), akompaniował podczas happeningu organizowanego przez Instytut Kultury Polskiej UW w Warszawie, tworzył i wykonywał na żywo ścieżkę dźwiękową do etiudy teatralnej w ramach pleneru warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W maju 2009 brał również udział w kolejnej edycji festiwalu eksperymentalnej muzyki elektronicznej "Sonic Zones" w Pawilonie Secesji w Wiedniu, na zaproszenie uznanej wytwórni Laton i Instytutu Polskiego w Wiedniu.

Minoo (Kraków nu jazz, experimental) - muzyczny projekt Pawła Pruskiego skupiający się głównie wokół dźwięków eksperymentalnej elektroniki oraz oraz jazzu. W 2008 r. nakładem wytwórni EtaLabel ukazał się debiutancki album – Material Spirit. Płyta ta była odzwierciedleniem wizji dotyczącej duchowości w muzyce. Od początku 2008 roku nawiązana została również współpraca z chińskim producentem Sin:Nedem w ramach polsko-chińskiego projektu CHoP. Owocem tej współpracy jest album „Improvision” wydany w wytwórni WePlay!(Hong-Kong), oraz chińska trasa koncertowa składająca się z 6 koncertów promujących wspólny projekt. Jest również współzałożycielem cyklu eksperymentalnych koncertów MetaMusica. W swoich solowych live-actach stara się łączyć jazzowy groove z nowoczesną elektroniką bazująca na połamanych bitach, ciętych samplach i elementach improwizacji.

PLEQ (Katowice, glitch, experimental) - eksperymentalny projekt autorstwa katowickiego studenta filozofii Bartosza Dziadosza.PLEQ rozwinął umiejętność komponowania, choć może bardziej odpowiednim słowem byłoby: konstruowania - muzyki w wysoce syntetycznej formie poprzez serie prób odbywanych w niemalże klasztornych warunkach. Twierdzi, że procesowi temu towarzyszyły doznania duchowe, porównywalne do medytacji. Może dlatego w muzyce PLEQ drzemie głęboka filozoficzna zaduma. Motywem dźwięku jest przemysł, industrial, gdzie melancholia i romantyzm idą w parze z harmonią magnetyzującej struktury."

Monika Proniewska (Warszawa, visual trip) zajmuje się tworzeniem wizualizacji z sekwencji filmowych, animacji i kolaży, miksowanych i edytowanych na żywo. Studiuje na warszawskiej ASP.